ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 16:22

Yağmur duasındayken yağmur yağdı

Yağmur duasındayken yağmur yağdı

Köylülerin yüzü güldü.


Hatay'da yağmur duasına çıkan köylüler yağmur yağınca sevindi. Bölgede yaşanan kuraklığın sona ermesi için Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Tepehan Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, kutsal olarak gördükleri Arap Dede Türbesi’nde kurbanlar keserek yağmur duasına çıktılar. Yağmur duası bitmeden bölgeye düşmeye başlayan yağmur dua için açılan avuçlara değmeye başlayınca vatandaşlar sevindi.

Cuma namazı sonrası yağmur duasına çıkan vatandaşlar önce Arap Dede Türbesinde kurbanlar kesti. Kesilen kurbanlarla yemekler hazırlayan mahalle sakinleri, ardından Cuma namazından çıkan cemaatin katılımıyla ‘Yağmur Duası’na çıktı. Hocalar tarafından yağmur yağması için dualar edilirken, bölgeye az da olsa yağan yağmur vatandaşları sevindirdi.

Yağmur yağması için mahalle halkı olarak kutsal saydıkları türbeye geldiklerini, kurbanlar keserek yaptıkları yemekleri vatandaşlara ikram ettiklerini belirten mahalle sakini Mehmet Hacıömeroğlu, kuraklığın sona ermesini istediklerini, bunun içinde yağmur duasına çıktıklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER