ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 14:01

Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı

Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı


Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tedavi için hayırseverlerden yardım bekleyen kalp hastası baba-oğula Viranşehir Devlet Hastanesi sahip çıktı. Başhekim Yardımcısı Dr. İlhan Erkan, haberin basında yer almasından sonra Şanlıurfa Kamu Hastaneler Birliği ile yapılan görüşmelerin ardından Yavuz ailesinin 6 ferdinin de hastanede muayene edildikten sonra Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne sevkedildiğini kaydetti.

Azadi Mahallesi Paşakonağı Caddesi'ndeki toprak evde aylık 80 lira kirayla oturan Yavuz ailesinin maddi yetersizlik nedeniyle hastalıklarla mücadele edemediğini Cihan Haber Ajansı(Cihan) gündeme getirmişti. Eşinin bir okulda 700 lira maaşla geçici işçi olarak çalıştığını anlatan Naime Yavuz, kalp hastası olan eşi ve 11 yaşındaki ilköğretim öğrencisi oğlu Muhammed'in sürekli tedaviye ihtiyacı olduğunu belirterek hayırseverlere yardım çağrısında bulunmuştu. Yavuz ailesinin feryadına Viranşehir Devlet Hastanesi ses verdi.
Kalp hastası küçük Muhammed ve babasının yanı sıra bütün aile fertlerini muayene ettiklerini anlatan hastane Başhekimi, Erkan, ardından Yavuz ailesini Şanlıurfa’ya gönderdiklerini aktardı.
Aile reisi Murat Yavuz’un genç yaşına rağmen anjiyo olduğunu ifade eden Erkan, Muhammed’in ise aort damarlarındaki sıkıntının kaynağının teşhisi ve tedavisi için Şanlıurfa’ya havale edildiğini söyledi. Erkan, "Haberin yayınlanmasından sonra Ambulans ile aileyi evlerinden aldık. Muhammed ve babası Murat’ı okuldan alarak hastaneye getirdik. Hastanemizdeki tetkiklerin ardından teknolojik olarak daha gelişmiş Şanlıurfa 500 yataklı hastaneye sevkini yaptık. Çocuklar ise çocuk hastanesi çocuk kardiyolojine gönderdik. Gerekli tetkikler yapılıp takibi yapılacak."
diye konuştu.

Hastalara daha önce çeşitli yardımlarda bulunan Viranşehir Gülşehir Kadın, Aile ve Kültür Derneği Başkanı Sevim Yumru da Yavuz ailesini hastanede de yalnız bırakmadı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER