ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:03

Vapurda konser var!

Vapurda konser var!


2. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin vapur etkinlikleri, 14 Kasım Çarşamba günü Kadıköy-Karaköy hattında 'Düşlerimiz' isimli canlı performansla başlıyor.

Çocuklara ve gençlere yönelik güncel sanat etkinliklerini kapsayan 2. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali’nin vapur ayağını oluşturan gösteriler ‘iki arada bir derede’ etkinlikleriyle sahne alıyor. Vapur gösterileri, 14 Kasım Çarşamba 14.30 Kadıköy – Karaköy seferini yapan Sarıyer yolcu vapurunda ‘Düşlerimiz’ isimli konserle başlayacak.

Bu yılki teması ‘Düş Çocuk, Gerçek Çocuk’ olarak belirlenen Bienal, öğrencilerin bireysel çalışmalarına ev sahipliği yapmayı, çocuk ve gençlere kendilerini ifade etme fırsatını sunmasını amaçlıyor.

14 – 23 Kasım tarihleri arasında Şehir Hatları vapurlarında, ilköğretim-lise düzeyinde özel ve kamu okullarında öğrenim gören öğrenciler ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri hazırladıkları performansları sergileyecek. Bienal’in vapur etkinleri drama, teatral gösteriler, akustik ve ritim çalışmalarının yer aldığı öğrenci gruplarının sahne performanslarından oluşuyor.

Kadıköy – Karaköy ve Kadıköy – Eminönü hatlarında sergilenecek oyunlar arasında, ‘Düşlerimiz’, ‘Gezegende Biz’, ‘Oyunlar Düş, Düşler Oyun’, ‘Yerdeki Yıldızlar’, ‘Çöpte Açan Çiçekler’, ‘Melekler Kenti’ isimli gösteriler bulunuyor.

İlki İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından desteklenen 'İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali'nin ikincisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliğiyle düzenleniyor. Bienal kapsamındaki etkinlikler, Kadıköy Meydanı, Şehir Hatları Vapurları, Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi, Kadıköy Merkez Sanat Galerisi ve Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER