ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 13:48

Valiz cinayetinde karar çıktı

Valiz cinayetinde karar çıktı

Valiz cinayeti zanlısına 20 yıla kadar hapis istemi...


Beyoğlu'nda ablasını öldürüp,babasıyla birlikte bir valiz içerisinde sokağa bıraktığı öne sürülen Suriyeli R.A.M.'nin 14 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi.

Babanın azmettirmesiyle cinayetin işlendiği belirtilen iddianamede, ilk etapta cinayeti kabul etmeyen katil zanlısının babası tarafından evden kovulduğu anlatıldı. 5 Haziran gecesi Beyoğlu Bülbül Mahallesi Aşıklar Sokak üzerinde bir valizin içinde Suriye uyruklu Musayı Al Mousa'nın (25) cesedi bulunmuş soruşturma kapsamında genç kızın 17 yaşındaki kardeşi R.A.M. tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından cinayete ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul çocuk savcılığınca hazırlanan iddianamede soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen R.A.M.'nin Suriye'de meydana gelen iç karışıklık nedeniyle 8 ay önce ailesi ile birlikte İstanbul'a gelerek Beyoğlu'nda yaşamaya başladığı anlatıldı. İddianamede katil zanlısı R.A.M. ve soruşturma kapsamında tanık olarak dinlenen ağabeyi Moutasem Al Mousa'nın anlatımlarına göre tüm aile bireylerinin Özgür Suriye Ordusu taraftarı olduğu, öldürülen genç kız Musayı Al Mousa'nın ise Suriye'de iktidarda olan Esad yönetimi yanlısı olduğu belirtildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER