ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:53

Vali'den memurlara uyarı

Validen memurlara uyarı


Batman Valisi Yılmaz Arslan, özellikle ilçelerde görevli uzman sağlık çalışanlarından, mesai sonrasında bulundukları yeri kaderine terk etmemelerini istedi.

Kamu kurumlarına gerçekleştirdiği inceleme ziyaretleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Arslan, Batman’ın sağlık performansını yöneticilerle birlikte masaya yatırdı. Batman 112 Acil Komuta Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen ziyarette Vali Arslan'ı, Vali Yardımcısı Şener Çağlar, İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vehcettin Acar, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Faruk Günak ve bu birimlere bağlı yöneticiler karşıladı. Sağlık hizmetleri konusunda brifing alan Vali Arslan’a, ilin sağlık şeması ve bunların işleyişi ile ilgili bilgi verildi.

        "MESAİ SONRASI GÖREV YAPTIĞINIZ YERİ KADERİNE TERK ETMEYİN"

Batman’da hizmet veren kamu hastanelerinin durumu ve ilçelerdeki sağlık hizmetlerini değerlendiren Vali Arslan, personel dağılımı ve yoğunluğunun mevzuat çerçevesinde ve adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiğine vurgu yaptı.

Sağlık personelinden en üst düzeyde verim alınabilmesi için planlı ve programlı bir çalışma stratejisinin yürütülmesini isteyen Vali Arslan, mesaiye dikkat edilmesi hususundaki uyarılarını yineledi. Vali Arslan, özellikle ilçelerde görev yapan uzman hekimlerin mesai sonrasında görev yaptıkları yeri kaderine terk etmemesi gerektiğini belirterek, bu konuda yöneticilerin dikkatini çekti.

Vali Arslan, saat 17.00’dan sonra ilçelerde mutlaka uzman hekim bulundurulması gerektiğinin altını çizerken, vatandaşların günün her saatinde sağlık hizmetlerine ve hekime ulaşabilmesinin önemini vurguladı.

Batman’ın özellikle Sason gibi dağlık bölgelerine kış aylarında ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için gerekli çalışmaların şimdiden yapılmasını isteyen Arslan, nerede olursa olsun hastalara zamanında ulaşıp müdahale edilmesi için ihtiyaç duyulan araçların temini konusunda çalışma yapılmasını istedi.

         “SAĞLIK HİZMETLERİNDE MAZERETE YER YOK”

Sağlığın yerini hiçbir şeyin tutamayacağının altını çizen Arslan, güvenlik gerekçesiyle herhangi bir bölgeye ulaşılamamasının söz konusu olmaması gerektiğini de vurgularken, sağlığın mazeret kabul etmeyeceğini ifade etti.

         “HASTA SEVKLERİNİN NEDENLERİNİ ORTADAN KALDIRALIM”

Batman’dan diğer illere yapılan hasta sevklerini de değerlendiren Vali Arslan, buna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak çok zorunlu durumlar hariç hastayı yerinde tedavi etmenin önemine dikkat çekti.

Sağlık hizmetlerinde başarı çıtasını yukarılarda tutmak için Türkiye ortalaması ile komşu illere göre ilin durumunun karşılaştırılarak mevcut performansın ortaya çıkarılabileceğini ifade eden Vali Arslan, "Bu şekilde kendimizi sağlık açısından değerlendirme fırsatını da bulmuş olacağız." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER