ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 16:32

Validen iftar savunması

Validen iftar savunması

Bursa'da 10 bin kişinin katılacağı iftar programı olduğu gün, valilik tarafından iftar düzenlenmesi tartışmaları sürüyor.


Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Bursa'da 10 bin kişinin katılacağı iftar programı olduğu gün, valilik tarafından iftar düzenlenmesi tartışmaları sürüyor. Eleştirileri cevaplandıran Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 12 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek iftarın Ramazan ayı öncesi planlandığını ifade etti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, muhalefet partilerinin iftar tartışmasına yönelik eleştirilerinin basın yayın kuruluşlarında yer alması üzerine konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İhsanoğlu onuruna düzenlenecek iftara karşı aynı gün valilik iftarı düzenledikleri şeklinde bir iddia ile karşı karşıya olduklarını belirten Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Birkaç cümleyle, söz konusu asılsız iddiaya cevap vermekte fayda görüyorum. Devlet bugünkü iftar sofrasında, yarınki iftar programını yapmaz. Bu programlar, daha Ramazan’ın başında yapılır. 12 Temmuz 2014 günü yapılacak valilik iftarı da Ramazan başında programlanmış bir teamül, bir gelenektir. Sayın İhsanoğlu onuruna düzenlenen iftardan haberdar olmamız, iftarımızı buna göre programlamamız söz konusu değildir. 'Böyle bir davete nispet yapmak, iftar sofralarını yarıştırmak, katılımı engellemek' ithamları, dedikodu seviyesinde yakışıksız iddialardır. 12 Temmuz’da, valiliğimiz, büyükşehir belediyemiz, sivil toplum kuruluşları onlarca iftar sofrası kuracaktır. Bahse konu iftar sofrası bunlardan biridir. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu onuruna verilecek iftarda kurulan sofra da bütün iftar sofraları gibi azizdir, masumdur. Allah, kuranların niyetlerini kabul etsin. Mübarek Ramazan ayında; huzur, bereket, kardeşlik arayan insanlarımızı, asılsız iddialarla yanlış yönlendirmeye çalışanları kınıyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER