ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 23:45

Vali’dan "Cami Saldırısı" açıklaması

Validan "Cami Saldırısı" açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenyurt’ta Caferi camisine yönelik saldırıda 1 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.


Vali Hüseyin Avni Mutlu, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu’nun düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Mutlu burada basın mensuplarının soruları üzerine Esenyurt’ta Caferi camisine yönelik saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Olayın provokatif bir eylem olduğunu belirten Vali Mutlu, “Camiler ve bütün ibadethaneler, Allah’a yalvarılan tüm mekanlar kutsaldır. Mabetlerimizi, dini mekanlarımızı fevkalade kutsal bilerek muhafaza ederek korumamız gerekir. Ağırlıklı olarak Caferi kardeşlerimizin gittiği camiye yapılan saldırı hepimizi çok üzmüştür. Dünden bu yana emniyetimiz konuyu yakından takip ederek konuya ilişkin bir kişiyi gözaltına aldı. Bu tür konulara kesinlikle izin vermeyeceğiz. Yeltenenleri adaletin önüne çıkaracağız. Bunlar bizim için çok önemli olaylardır. Bu tür olaylar içerisinde her zaman provokasyon ararım. Bu da bir provokatif eylemdir. Adli makamlar değerlendirerek yargılanacaktır” dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER