ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:09

Vali Yüksel, Palandöken ile görüştü

Vali Yüksel, Palandöken ile görüştü


 Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nu (TESK) ziyaret etti.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından karşılanan Vali Yüksel’e, burada konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi sunuldu. Bendevi Palandöken ile kentin sorunlarını ve çözüm yollarına ilişkin düşüncelerini paylaşan Vali Yüksel de, "Ankara Valisi olarak Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu çalışmalarını takdirle izliyor ve esnaflarımıza güveniyorum. Ankara’yı esnaflarımızla birlikte yönlendirelim, stratejik başlıklarını hep beraber belirleyelim." dedi.

Ankara’nın sorunlarının çözümünde TESK ile daha etkin bir işbirliği yapacaklarını belirten Vali Yüksel, "Bir şehir ortak akılda buluşamıyorsa, takım çalışması yapamıyorsa, insanlar kente karşı aidiyet duygusu hissetmiyor ve kenti fark etmiyorsa elinizde hangi imkânlar ve potansiyel olursa olsun hiçbir şey ifade etmez. Şehrin havasını soluyan, ekmeğini yiyen ve suyunu içen herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekmektedir." açıklamasını yaptı.

"BÜYÜK KENTLER EXPO’YU TARTIŞIYOR"

Dünyadaki bütün büyük kentlerin Expo’yu tartıştığını vurgulayan Vali Yüksel, "Başbakanımızın talimatları ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararla havaalanı çevresinde Akyurt ilçesinde 1 milyon 800 bin metrekarelik alanda fuar ve kongre merkezi yapılması kararlaştırıldı. Şu anda çalışmalar devam ediyor." dedi.

Ankara’nın gündemine hala 'spor tabanlı olimpiyat' isteğinin gelmemesini yadırgadığını belirten Vali Yüksel, Ankara’da çok sayıda seranın yapıldığını ve kısa bir süre sonra yaş sebze, süs bitkileri ve kesme çiçekçilik konusunda önemli hamleler yapacaklarını vurguladı.

Turizm konusuna da değinen Vali Yüksel, "21.yüzyılın tam anlamıyla bir turizm çağı olacağını, turizmin ülkelerin kalkınmasında son derece etkili bir sektör olduğunu” ifade ederek “Turizmi iyi algılayan, iyi tartışan toplumlar dünyayla buluşmaktadır." dedi.

BİLİŞİM ÇAĞI ÖNEMLİ

Çağımızın en önemli başlıklarından birisinin de bilişim olduğunu ifade eden Vali Yüksel, "Düşünen, araştıran ve bilişimle buluşan insanların yegane buluşma adresi Ankara’dır. Ankara’da Bilişim Vadisini kurmakta kararlıyız ve mutlaka başaracağız." şeklinde konuştu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de "Ankara ilinde Konfederasyon olarak bir esnaf çocuğu olan Valimiz Alâaddin Yüksel’in tecrübesini, varlığını ve desteğini her daim yanımızda hissediyoruz. Vali Yüksel'in esnaf sorunlarının çözümüne sağladığı katkı ve de verdiği önem esnaf camiasında büyük taktir toplamaktadır. Türkiye ekonomisine de yön veren esnaf ve sanatkârlarımızın ortak hedefi şimdi Ankara’nın güçlü geleceğinin oluşmasına katkı yapmaktır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER