ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 12:15

Vali Kolat’tan KIDİMDER’e ziyaret


Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği'ni (KIDİMDER) ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette İl Müftüsü Bekir Gerek, Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, Şube Müdürü Sahfet Issı, İl Vaizi Ömer Kayhan, Bahşılı İlçe Müftüsü Osman Solmaz, İlçe Vaizi Yusuf Özel, Balışeyh Müftüsü Hüseyin Yıldırım, Yahişihan İlçesi Vaizi Ersoy Koyuncu, Türk Diyanet Vakfı Sendikası Başkanı Musa Öksüz ve imamlar katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının toplumun vaaz geçilmez unsurları olduğunu ifade eden Vali Kolat, Türkiye’nin demokratikleşme yolunda sivil toplum güçlerine her zaman ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kolat, “Sivil toplumun hem örgütsel yaşam olarak hem demokratik yönetim tarzı olarak beraber düşünülmesi gerekir. Sivil toplumlar dostluk ve arkadaşlıkların kurulduğu acıların ve sevinçlerin paylaşıldığı ortak yerlerdir. Aktifliği sağlar içe dönük yaşantımızı dışsallaştırır. Gelişmemiş veya az gelişmiş ülkelerde her ne kadar boşa harcanan zaman olarak görülse de STK’lar insanların vakitlerini randımanlı ve yararlı bir şekilde geçirmesini sağlayan yerlerdir.” dedi.

Derneklerini ziyaret eden Vali Kolat’a teşekkür ederek sözlerine başlayan KIDİMDER Başkanı Necati Karakuş, devlet büyüklerinin her zaman halkının yanında görmekten son derece mutlu olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER