ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 19:57

Vali Karaloğlu İnegöl’de incelemelerde bulundu


Bursa Valisi Münir Karaloğlu incelemelerde bulunmak üzere İnegöl’e geldi.

İnegöl girişinde Kaymakam Ali Akça tarafından karşılanan Vali Münir Karaloğlu Hayırsever İşadamı Mehmet Yıldız tarafından eşi adına yaptırılan H.Sevim Yıldız Meslek Eğitim Kampusu’nu ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Eğitim Kampusu ile ilgili açıklama yapan Vali Karaloğlu,” Türkiye hem eğitimde, hem de sağlıkta kampus sistemine geçmeye çalışıyor. Sağlıkta iyi mesafe alındı. Eğitimde daha istenilen seviyede değiliz. İnegöl'de hayırseverimiz yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alana, bünyesinde meslek lisesi, atölye, yurtlar, salonlar, sosyal donatıları bulunan, Türkiye'ye örnek olabilecek çok güzel bir proje yapmış. Bu sene endüstri ve teknik meslek lisemiz açıldı. Kasım ayı içerisinde kız ve erkek öğrenci yurdumuz açılacak." dedi.

Önümüzdeki yıl eğitim dönemin de bütün okulların açılmış olacağını söyleyen Karaloğlu,” Bir taraftan hayırsever vatandaşımız binalarını yapıyor, diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milletvekilimizin gayretiyle sağlanan ödenekle çalışmalar yapılıyor. Özel idaremiz alt yapısını yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, işi olmamasına rağmen yollarını asfaltladı. Öğrencilerimiz eğitim görüyor. İnşallah bu bölge gelecek sene tam manasıyla İnegöl'e, Bursa'ya hizmet eden bir kampusa dönüşecek. Hayırseverimiz Mehmet Yıldız'a İnegöl halkı adına teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

Vali Münir Karaloğlu ile birlikte Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Kaymakamlığa geçerek Kaymakam Ali Akça’yı Kaymakamlık makamında ziyaret etti. Kaymakamlıkta verilen brifing sonrası Vali Karaloğlu, İnegöllü Hayırsever Yusuf Şahin tarafından yaptırılan İlim Yayma Cemiyeti Erkek Yurdunun açılışını yaptı. Açılış sonrası İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret ederek Belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Başkan Alinur Aktaş ve Beraberindeki heyetle birlikte İnegöl Kent Müzesini gezen Vali Münir Karaloğlu İnegöl’den ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER