ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 14:24

Vali Güzeloğlu Gülnar'da vatandaşların sorunlarını dinledi


Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Gülnar'ı ziyaret ederek, muhtarların ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. Vali Güzeloğlu'na eşi Ayşe Güzeloğlu da eşlik etti.

Gülnar Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen toplantı, Kaymakam Tekin Dundar'ın ilçeyi anlatan bir sunumuyla başladı. "Cumhuriyetimizin 100'ncü kuruluş yıldönümü olan 2023'te bir dünya ülkesi olma hedefiyle çalışmalarımızı planlıyoruz." diyen Vali Güzeloğlu, "Ülkemizdeki bu çalışmalar Mersin'e de yansıyor. Bu noktada yoğun bir çaba gösteriyoruz. 2023'ün gerçekleşmesine en önemli katkıyı sağlayacak illerden birisi Mersin olacaktır. 2023'te Gülnar bambaşka olacak. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimleri için önemli adımlar da atıyoruz." ifadesini kullandı.

Gülnar'a ulaşım noktasında önemli çalışmaların yapıldığını kaydeden Güzeloğlu, 51 kilometrelik Silifke-Mut-Gülnar yolunun 20 kilometresinin tamamlandığını, yolun 2014 sonunda tamamen kullanıma açılacağını belirtti.

Gülnar-Aydıncık yolunun projesinin yapıldığını ve Gülnar eksenli Mut yolunun proje çalışmalarının yakında başlayacağını bildiren Güzeloğlu, Gülnar-Ermenek yolunun da harita alımlarının 2013 yılı içerisinde yapılacağını dile getirdi. Sulama suyu konusunda ilçede hali hazırda 5 sulama göletinin bulunduğunu ve yeni göletlerin yapılacağını kaydeden Güzeloğlu, ilçede yapılması planlanan 300 kişilik bir öğrenci yurdunun ihale aşamasında olduğunu ifade etti. İlçedeki öğretmen açığının en kısa sürede giderileceğini kaydeden Güzeloğlu, İmam Hatip Lisesi'ne bağlı bir spor salonu yapılacağını dile getirdi. Gezende köyüne 12 derslikli bir bina kazandırılacağını söyleyen Güzeloğlu, ayrıca Gülnar Anadolu Lisesi'ne akıllı tahtaların kurulduğunu aktardı.

Toplantıya katılan köy ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinleyerek sorunların çözümü noktasında yetkililere talimat veren Vali Güzeloğlu, daha sonra esnafları ziyaret etti. Güzeloğlu ardından Gülnar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni de ziyaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER