ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 12:06

Vali Aydın: Siirt'in tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik

Vali Aydın: Siirtin tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik


Siirt Valisi Ahmet Aydın, ilin tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtti.

Ahmet Aydın, makamında düzenlediği basın toplantısında, Siirt'in ABD'de düzenlenen Anadolu Medeniyetleri Fuarı'na ilk defa katıldığını belirtti. Fuarda ağırlıklı olarak Tillo'daki ışık hadisesinin tanıtımını yaptıklarını söyleyen Vali Aydın, bu fuarın gelecek yıl New York'ta yapılacağını ve fuara geniş bir şekilde katılacaklarını açıkladı.

Siirt'i tanıtmak amacıyla ağustos ayının son günlerinde İstanbul Feshane'de Siirt Günleri düzenleyeceklerini hazırlatan Aydın, bununla ilgili hazırlıkların da devam ettiğini dile getirdi.

Siirt'te güzel şeylerin olduğunu belirten Aydın, "Çözüm süreci ile birlikte bu güzellikler daha da artacak. Nitekim bunun ilk ipuçlarını görmeye başladık. Organize Sanayi Bölgesi'nde yer tahsis talebinde bulunan 15 yatırımcı bulunuyor. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artacağına inanıyorum." dedi.

Vali Aydın, bir soru üzerine Çin firmasının Siirt'te kurmayı planladığı elektrikli otobüs fabrikası ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

Ankara'da bir derginin kendisini yılın valisi olarak seçtiğini hatırlatan Vali Aydın, bu ödülü çalışma arkadaşları ve çalışmalarını duyuran basın mensupları sayesinde aldığını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER