ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 12:42

Vakfıkebir Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Vakfıkebir Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi açıldı


Bir bölge hastanesi konumunda olan Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin 12 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın da katılımıyla törenle hizmete açıldı. Yoğun Bakım Ünitesi'nde incelemelerde bulunan ve hastanedeki diğer birimleri gezen Balta, Türkiye’nin, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çağ atladığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Vakfıkebir Devlet Hastanesi için emeği geçenlere teşekkür etti. Balta, “Gerçekten insanımız her şeyin en güzeline layık. Burada yapılanları görmekten çok mutlu oldum. İnsanlarımıza böyle mekanlarda hizmet sunmak hep hayalimizdi. Allah’a şükürler olsun, hükümetimiz hayallerimizi gerçekleştirdi. Allah, Başbakanımızdan ve bakanlığımızdan, bütün birimlerden razı olsun. Burada farklı ilçelerden hastalarımız var. Önemli olan bizim başarılardan söz etmemizden ziyade yatan hastalarımızın memnuniyeti önemli. Hem fiziki mekanın çok güzel olması; bunun yanında da bu fiziki mekanı süsleyen, burada görev yapan başhekiminden en alt kademesine kadar birlik ve bütünlük içersinde, en büyük amaçları insanlara hizmet etmek olduğudur.“ dedi.

Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin, bir bölge hastanesi olduğuna ve yüzde 95 kapasiteyle çalıştığına işaret eden Bakan Yardımcısı Balta, “Başhekim ve buradaki ekibin yapacağı çalışmalarla belki farklı beklentiler de olacaktır. Ama şu anda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Şu anda ne yaptığını bilen bir hükümet ve onun önünde de dünya lideri bir Başbakanımız var. Bütün amacı insanlığa hizmet etmek. Sağlık, eğitim ve her alanda yapılan yatırımlarda herhangi bir sorunumuz yok, devletimiz güçlü. Şu anda iki kişilik lüks odalarda yatan hastalarımıza ileriki günlerde birer kişilik odalarda kalma fırsatını da sağlayacağız.“ şeklinde konuştu.

“HASTA GÖÇÜNÜ ENGELLEYECEĞİZ“

Yoğun Bakım Ünitesi'nin açılış töreni sonrası görüşlerini ve hastaların beklentilerini açıklayan Hastane Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Aydın, Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin, şu anda altı ilçeye hizmet veren bir bölge hastanesi konumunda olduğuna dikkat çekti. Aydın, “Bundan sonraki hedefimiz, cerrahi yoğun bakım ünitesini bir ay içinde hizmete sokmak ve bu bölge halkının artık Trabzon’a olan hasta göçünü engellemek istiyoruz. Vakfıkebir Devlet Hastanesi tıbbi cihazıyla, doktoruyla tam bir bölge hastanesi konumundadır ve altı ilçeye hizmet vermektedir. Yüzde 95 doluluk oranına sahip olan hastanemizde günlük poliklinik sayımız binin üzerinde ve bu hastanemizin buraya gelmesinde katkıları bulunan Sayın Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya, Sayın Başbakanımıza ve ilçe başkanımıza, vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.“ dedi. Açılışın ardından, Bakan Yardımcısı Balta ve beraberindekiler, hastanede tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Açılışa; Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın yanı sıra Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, il genel meclisi üyeleri, Vakfıkebirli iş adamları Osman Kağan ve Ahmet Paşa Sağlam, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ve hastane personeli katıldı.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER