SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2014 Perşembe 14:34

Uzun yaşamanın genlerle ilgisi var mı?

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/yasli-1472866-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/yasli-1472866-622x360.jpg
Uzun ömrün sırrı "genler" değil

Uzun ömrün sırrı genlerle açıklanamadı.


Uzun ömrün sırrı genlerle açıklanamadı.

ABD'de yapılan bir araştırma, uzun ömürlü ebeveynlere sahip olanların yaşam süresinin bundan etkilenmeyebileceğini gösterdi.

Stanford Üniversitesi'nden bilim adamları, 100'lü yaşlardaki katılımcıların DNA'sını inceledi ve uzun bir ömür sağlayacak ortak genlerin bulunup bulunmadığını araştırdı.

Bilim adamlarından Hinco Gierman, uzun ömrü açıklayabilecek, nadir proteinlere ilişkin gen varyasyonlarına rastlamadıklarını belirtti.

Genler ve uzun ömür arasında bağlantı bulamayan bilim adamları, katılımcıların genlerine ilişkin verileri başka araştırmalara ışık tutması için yayımladı.

Araştırmanın sonuçları Amerikan "PLOS ONE" dergisinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün son verilerine göre, bugün 650 milyon olan dünya genelindeki 60 yaş ve üstü yaşlıların sayısının 2050'de 2 milyara ulaşması bekleniyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Üsküdar'da yakalandı

SONRAKİ HABER

Kütahya'da karbonmonoksit zehirlenmesi: 1 ölü

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.