ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:42

Usta: Kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak projeler geliştiriyoruz

Usta: Kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak projeler geliştiriyoruz


Bursa'nın Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emir Ali Usta, ilçede istihdamı artırmak ve üyelerin eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla proje geliştirdiklerini söyledi.

    Odada basın açıklaması yapan Usta, amaçlarının işletmelerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak ve işsizlerin mesleki olarak kendilerini geliştirebilecekleri iş ortamını oluşturmak olduğunu kaydetti. Usta, erkek kuaförlüğü, bayan kuaförlüğü, manikür, pedikür, kasaplık, garsonluk, aşçılık, resepsiyon görevlisi, kasiyerlik, araba tamirciliği, elektrikçilik gibi mesleklerin ustalık isteyen meslekler olduğunu hatırlattı.

    Söz konusu esnafların eleman bulmada zorlandığını anımsatan Usta, bir bayan veya erkek kuaförünün mesleğini iyi icra etmesi halinde aylık net kazancının 4-5 bin TL olduğunu, 800 TL olan asgari ücret karşısında bu rakamların da çok iyi bir kazanç oluşturduğunu söyledi.

    Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak yine bir ilke imza atmaya hazırlandıklarını belirten Başkan Emir Ali Usta, “1 Ağustos’tan itibaren işe ihtiyacı olan ve branşında usta, kalfa, çırak olarak çalışacak vatandaşlara duyuru yaparak odaya başvurularını sağlayacağız. Böylelikle yasal prosedürlerini tamamlayan esnafımız bir hafta deneme süresinden sonra bir yıllık anlaşma koşulu ile eleman ihtiyacını karşılamış olacak. Hem istihdam yaratacağız, hem de esnafın eleman ihtiyacını karşılamış olacağız.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER