ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:46

Usanmaz'dan Kutlu Doğum mesajı


Erzurum İmam-Hatip Liseleri Mezunları Ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) Başkanı ve Türkiye İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları (ÖNDER) Doğu Anadolu Bölgesi Koordinatörü Zülküf Usanmaz, Kutlu Doğum mesajı yayımladı.

Usanmaz mesajında, "Alemlerin son peygamberi Hz.Muhammed (s.a.s)'in dünyaya teşrif etmesinin heyecanını yaşıyoruz. Çünkü O’nun doğumu ve sonradan O’na vahyedilen İslam dini sayesinde insanlık âlemi, yeni ve mükemmel bir medeniyetle tanışmaya başladı. İslam dini, insanlık için ve insanlığın hayatı için olan bütün ölçüleri yeniden dizayn etmişti. İnsanlık bir dönüşüm ve değişim yaşıyordu. Alemlere örnek bir peygamber gönderilmişti. Yeni getirilen ölçüler hem evrenseldi, hem de çağlar üstüydü. Örneğin Veda Hutbesi'nde Peygamberimiz tarafından insan hakları ve özellikle kadın haklarıyla ilgili ifade edilen ölçülere maalesef dünya hala yetişememiştir." dedi.

10 Aralık 1948'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından yayınlanan Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi'ndeki ölçülerin bile, yaklaşık 14 asır evvel Hz. Peygamber'in koyduğu ölçülerden geride olduğunun görüleceğini kaydeden Usanmaz, "Böylesine çağlar üstü mükemmel bir dine mensup olmamız, biz bütün Müslümanlar için bir sevinç ve gurur kaynağıdır. Kutlu Doğum'un bir buçuk milyar İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün dünyaya barış ve huzur getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum." ifadelerine yer verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER