ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Temmuz 2013 Salı 19:52

"Uşak’ta tek yumruk olursak bizi kimse tutamaz"


Uşak Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Muhterem Balta ve yönetim kurulu üyeleri, Uşak Deri Karma OSB yönetim kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez, kentin sorunlara karşı ortak akıl birliği içinde hareket etmesi gerektiğini dile getirdi. Ekonomik ve sosyal anlamda büyüyen kentlerin birliktelik ruhu içinde çalıştığını kaydeden Küplemez, “Maalesef, Uşak aynı çatı altında bir araya gelemiyor. Oysa kurumların hepsi, kentteki yaşam kalitesini ve ekonomiyi geliştirmek için kurulmuş durumda. Aynı masanın etrafında buluşmalı ve kenetlenmeliyiz.” dedi. Küplemez, kurumların bir araya gelmesinin kente büyük yararlar sağlayacağını da belirterek, “Birlikte olduğumuz müddetçe kentin sorunlarını daha kolay çözeriz. Biz sanayiciler, kentte işsizliğin azalması ve ihracatın gelişmesi için çalışıyoruz. Birlik olamadığımız için bazı sorunları aşmakta zorlanıyoruz. Eğer tek yumruk olursak bizi kimse tutamaz. Çünkü bu kentin önü bulunduğu konum ve içinde barındırdığı dinamiklerden dolayı açık.” ifadesini kullandı.

UŞAK TÜMSİAD’DAN DESTEK

Kentteki kurumların ortak akıl birliğinde buluşmasının önemli olduğunu ifade eden Uşak TÜMSİAD Başkanı Muhterem Balta, “Uşak sanıldığı kadar küçük bir kent değil. İçinde büyük dinamikleri barındıran bir kent. Bu şehrin kıymetini hep beraber bilmeli ve gelişimi yolunda el birliği yapmalıyız. Eğer bunu sağlamazsak, uzun vadede zarar görürüz. Bu bağlamda, aynı masada kenetlenme düşüncesine sıcak bakıyoruz ve dernek olarak üzerimize düşeni yapacağımızı belirtiyoruz.” diye konuştu. Ziyaret sonunda Uşak Deri Karma OSB ve TÜMSİAD yönetim kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER