ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 11:44

Uşak’ın Şoför Nebahat’ı oldu

Uşakın Şoför Nebahatı oldu


İki çocuk annesi Hatice Aytekin (26) Uşak sokaklarında direksiyon sallayarak, evinin geçimine katkıda bulunuyor. Hatice Aytekin’in eşi de bir şirkette şoför olarak çalışıyor. Uşak’ın Şoför Nebahat’ı Aytekin, 1 Mayıs 2013 de taksiye çıktığını ve şu ana kadar tüm müşterilerinin kadın olduğunu söyledi. Hatice Aytekin, ağır vasıta ehliyeti olduğunu, çocukluktan bu yana şoförlük yapmanın hayallerini kurduğunu söyledi. Araç sahibi İsa Yavuz, kadın şoförden çok memnun olduğunu dile getirdi.

Küçüklüğünden bu yana şoförlüğe ilgi duyduğunu kaydeden Hatice Aytekin, "Ailemde de şoför yoktu. Ama ben nedense hep bir araç kullanarak şoförlük yapmak istiyordum. Bu amacımı gerçekleştirmek için de ağır vasıta ehliyeti aldım. Eşimde bir şirkette şoför olarak çalışıyordu. İki çocuğumuz var. Geçim sıkıntısı da çekiyorduk. Çalışmak istediğimi eşime söyleyince en büyük desteği bana o verdi. Benim çok azimli bir kadın olduğumu ve şoförlüğü yapabileceğimi söyledi. Kısa bir süre özel bir rehabilitasyon merkezinde servis şoförlüğü yaptım. Aracın sahibi İsa Yavuz Bey’in şöför aradığını duyunca başvurdum O da Kabul etti. İki gündür Uşak sokaklarında taksi şoförlüğü yapmaya başladım. Şu ana kadar taşıdığım 10 kadar yolcunun tamamı kadın oldu. Kadınlar, bir kadın şoför görünce hemen beni tercih ediyorlar. Daha hiç erkek müşterim olmadı." dedi.

Oğlunun 8, kızının 5 yaşında olduğunu kaydeden Hatice Aytekin, "Çocuklarımın ikisi de "Annem şoförlük yapıyor" diye çok seviniyor. Özellikle kızım herkese, "Büyüyünce ben de annem gibi şoför olmak istiyorum." diyor. Henüz olumsuz hiçbir durumla karşılaşmadım. Çok mutluyum. Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim ve sevdiğim bir işi yapıyorum. Ayrıca, . İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere büyük kentlerde kadın taksi şoförleri vardı. Ama Uşak’ta ilk kadın taksi şoförü olmakta beni çok mutlu kılıyor” diyerek duygularını dile getirdi.

Hatice Aytekin’in kullandığı aracın sahibi İsa Yavuz da kendisinin gece taksicilik yaptığını gündüzleri de aracı Hatice Aytekin’e devrettiğini kaydederek, "Ben, bu aracı 70 bin liraya donattım. Önce insan sağlığı ve güvenlik diye düşündüm. Yolcularım da bir kaza ihtimaline karşı kaskolu taşıyorum." dedi. Hatice’den çok memnun olduğunu belirten Yavuz, "Aracımı gündüzleri Hatice Hanım kullanıyor. Kendisi aracı çok dikkatli kullanıyor. Süratte yapmıyor. İşlerim sayesinde arttı. Bu aracı bir erkek kullansaydı, şimdiye mutlaka bir hasar olurdu." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER