ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:15

Ünlüler organlarını bağışlayacak

Türk Böbrek Vakfı’nın organize ettiği ‘Beni Bağışlayın’ kampanyasına ünlülerden destek geldi


ürk Böbrek Vakfı’nın organize ettiği ‘Beni Bağışlayın’ kampanyasına ünlülerden destek geldi. Sedef Avcı, Mete Horozoğlu, Esra Dermancıoğlu gibi ünlüler, organlarını bağışlayacaklarını söyledi.

Türk Böbrek Vakfı’nın başlattığı ‘Beni Bağışlayın’ kampanyasıyla 19 bin 448 böbrek, bin 844 karaciğer ve 327 kalp hastasına destek sağlamayı amaçlıyor. Bu hastalara en kısa zamanda gerekli organın bulunması için başlatılan kampanya, ünlü isimlerden de destek aldı. Sedef Avcı, Mete Horozoğlu, Esra Dermancıoğlu ilk gönüllülerden oldu.

Kampanyanın gönüllü destekçilerinden Sedef Avcı, “Organ bağısı bir çok insan için bir umut bence. Bir insana hayat vermek onun için bir umut olmak mükemmel.” dedi.

Esra Dermancıoğlu ise duygularını şöyle dile getirdi: “Organ Bağışının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türk Böbrek Vakfı’nın ‘Beni Bağışlayın’ kampanyasında üstlendiği görev bu anlamda çok önemli ama burada hükümetin, Türk basının, ilaç firmalarının ve aynı zamanda bir sürü kurumun da bununla ilgili daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum.”

Mete Horozoğlu da organ bağışının, bir insanın başkasına verebileceği en büyük hediye olduğunu belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER