ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 13:37

Ünlü oyuncuya para cezası!

Ünlü oyuncuya para cezası!

Mahkeme oyuncu Ushan Çakır’a 3 bin lira para cezası verdi.


Dizi setinde oyuncular arasında yaşanan kavgayla ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, oyuncu Ushan Çakır’ı, Ezgi Asaroğlu’nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira para cezasına çarptırdı. Çakır’ın sabıkasız olması ve duruşmada Asaroğlu’ndan özür dilemesini göz önünde bulunduran mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Bir televizyon kanalında yayınlanan dizinin setinde oyuncular arasında yaşanan kavgaya ilişkin davaya devam edildi. İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya oyuncular Beste Bereket, Ushan Çakır, Ezgi Asaroğlu ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada Ezgi Asaroğlu’nun avukatı Hulusi Gürbüz, Beste Bereket’in azmettirmesi sonucu Ushan Çakır’ın müvekkiline saldırıp boğazını sıktığını, saçlarından tutup yerde sürüklediğini ve bu nedenle cezalandırılması gerektiğini ifade etti. Beste Bereket’in avukatı ise savunmasında müvekkilinin sanık Çakır’ı azmettirmediğini ve beraatine karar verilmesi istedi. Sanık Ushan Çakır’ın avukatı Selim Kurt ise müvekkilinin Ezgi’nin çenesine eli ile vücuda zarar vermeyecek şekilde dokunduğunu belirterek beraatine karar verilmesini talep etti.

Müşteki sanık Ezgi Asaroğlu savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Asaroğlu, “Ben Ushan’a hakaret etmedim. Bana yapılan eylem nedeniyle psikolojim bozuldu. Ölümden döndüm. Cezalandırılmalarını istiyorum.” dedi.

Sanık Beste Bereket ise suçsuz olduğunu söyleyip beraatini talep etti. Diğer müşteki sanık Ushan Çakır da, “Ben öncelikle Beste’nin beni azmettirmediğini belirtmek istiyorum. Ayrıca olay Ezgi’nin tahriki ile oldu. Üzgünüm böyle bir olayın yaşanmaması gerekirdi. Hakkımda beraat kararı verilmeyecekse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ediyorum.” diye konuştu.

Hakim Yavuz Öztürk, Ezgi Asaroğlu’nun, sanık Ushan Çakır’a hakaret içeren sözleri söylediğine delil bulunmadığından Asaroğlu’nun beraatine karar verdi. Sanık Beste Bereket’in, Ushan Çakır’ı Ezgi Asaroğlu’nu yaralamaya azmettirmesi yönünde iddiadan başka kanıt bulunmadığını belirten mahkeme, Bereket’in bu suçtan beraatine karar verdi.

Ushan Çakır ise Ezgi Asaroğlu’nu yaralama suçundan 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Hakim, Çakır’ın sabıkasız olmasını ve duruşmada Ezgi Asaroğlu’ndan özür dilemesini göz önünde bulundurarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER