ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 13:33

Ünlü cerrahın son sağlık durumu

Ünlü cerrahın son sağlık durumu

Ünlü cerrahın sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı.


Kars’ta uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve tedavi için İstanbul’a getirilen Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in doktoru, “Bacağından ve kolundan yaralanması olan hocamızın hayati tehlikesinin olmadığı düşüncesindeyiz” dedi.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliği için gittiği Kars’ın Sarıkamış ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, ambulans uçakla dün akşam saatlerinde İstanbul’a getirilmişti. Bacağından ve kolundan yaralanan Sönmez, çalıştığı Şişli Memorial Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Sönmez’in sağlık durumu hakkında doktoru bir açıklama yaptı. Bingür Sönmez’in ekibinden Prof. Dr. Harun Arbatlı, Sönmez’in hayati tehlikesi olmadığını belirterek, “Hocamızın sağlık durumu çok iyi. Şuan da bacağından ve kolundan yaralanması olan hocamızın hayati tehlikesinin olmadığı düşüncesindeyiz. Her hangi bir sinir yaralanması ve damar yaralanması olmaması bizi çok fazla sevindirten bir durum. Ameliyatlarına kısa sürece devam edeceğini ön görüyoruz şu durumda. Kendisiyle bu sabah konuştum. Çok erken olduğu için basının karşısına çıkmadı. Çok kısa sürede sizleri kabul edecek kendisi. Kurşun bedende kalmadı. Her hangi bir sinir yaralanması olmadı. Herhangi bir operasyon yapılmadı” şeklinde konuştu.

Sönmez’in bu gün için yapması gereken iki ameliyatının olduğunu fakat tedavisinden dolayı bu sürecin aksamayacağını belirten Harun Arbatlı, “Bugün iki ameliyatımız vardı bunların birini hastamızdan dolayı ertelemiş bulunuyoruz. Bir diğer ameliyat ise hazırlıklar tamam sonuç olarak bu hastanede devam etmekte olan bir süreç var bu süreçte bir aksama olmayacak” dedi.

Sönmez’in minimal yaralanmalar ile hastanede tedavi atına alındığını kaydeden Şişli Memorial Hastanesi Direktörü Dr. Ergun Şenel ise “Bu süreç içerisinde sayın cumhurbaşkanımız, başbakanımız, sağlık bakanımız aradı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sağlık bakanımız çok hızlı bir şekilde ambulans uçak temin ederek hocamızın hastanemize gelmesini sağladılar. Hocamızın sağlığı umduğumuzun çok daha üstünde” diye konuştu.

“YARALANMA MESLEKİ FONKSİYONLARINI ENGELLEMEYECEK”

Elindeki yaralanmanın mesleki fonksiyonlarını engellemeyeceğini belirten Uzman Dr. Deniz Şener, “Sağlık durumu çok iyi. Elini sıyırmış olan bir yaralanma var. Dolayısıyla elinin fonksiyonlarında en ufak bir sorun yok. Kemik sinir bunların hiç birinde yaralanma yok. Ayağında da girip çıkmış kurşun yaralanması söz konusu. Dolayısıyla ayağında da kalıcı ya da yaşantısını etkileyecek hasar söz konusu değil. Bu çok büyük bir şans” dedi.

Saldırı ile ilgili adli sürecin devam ettiğini kaydeden Şener, “ Adli süreç işliyor. Tahmin olarak iktidarı kaybedilmesi sonucu ortaya çıkan hırsın bir sonucu olduğu gibi gözüküyor bize. Bilgi adli mecralar tarafından araştırılıyor. Kanama kontrolü dışında hiçbir müdahalede bulunulmadı” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER