ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 12:29

Üniversite öğrencileri, köy okulunu resimlerle süsledi


Fırat Üniversitesi öğrencileri, Van’ın Gürpınar ilçesindeki Ortaköy İlköğretim Okulu'nun duvarlarına çizgi film karakterleri ve çeşitli resimleri süsledi. Çizimlerle okul farklı görünüme kavuşurken, Fırat Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Tuncer, köydeki öğrencilerini mutlu görmekten sevindiklerini söyledi.

    Gürpınar ilçesine bağlı 85 öğrencili Ortaköy İlköğretim Okulu'nun duvarları Fırat Üniversitesi'nden gönüllü öğrenci ve öğretim görevlileri tarafından boyandı. Ortaköy İlköğretim Okulu'nda öğretmen olan Seda İgit'in Fırat Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olan arkadaşı Murat Tuncer'e teklif etmesiyle okulun boyanması kararlaştırıldı. Üniversiteden de destek alan Fırat Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Tuncer, 19 öğrenci ve bir öğretim görevlisini alarak Ortaköy'e geldi. Projeksiyon cihazıyla önce duvarlara çizgi film karakterleri, ağaçlar, evler çizen öğrenci ve öğretim görevlileri, daha sonra bu resimleri boyadı. Köylüler tarafından ilgiyle izlenen çalışmayı yapan Fırat Üniversitesi öğrencileri, zaman zaman müzik eşliğinde halay çekti.

    Gönüllü öğretmenlerle birlikte Ortaköy'e gelen Fırat Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Tuncer, okul öğretmenlerinden Seda İgit'in teklifiyle böyle bir çalışma içine girdiklerini belirterek, "Üniversiteden de destek alarak buraya geldik. Çok büyük bir zevkle duvarları boyuyoruz. Burada olmaktan mutluyuz. Köydeki öğrencileri de mutlu etmek bize ayrıca mutluluk veriyor." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER