ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 13:29

Ümmühan nineye yeni ev

Ümmühan nineye yeni ev

Akköy Mahallesi’nde oturan Ümmühan Bilgiç’in (73) evinde, Temmuz ayında elektrik kontağından kaynaklandığı tespit edilen yangın çıktı.


Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (PSYDV), Temmuz ayında çıkan bir yangında evi küle dönen 73 yaşındaki Ümmühan Bilgiç’e yeni ev yaptırdı.

Gece yarısı meydana gelen yangında tek başına evinde kalan Bilgiç nine, yan tarafta oturan çocuklarının yardımıyla yangında yara almadan kurtarıldı. Yangında can kaybı yaşanmazken, ev ve eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de, konunun kendisine iletilmesinin ardından ekipleri yönlendirerek kısa sürede yeni bir ev yapılıp Ümmühan Bilgiç’in mağduriyetinin giderilmesi talimatını verdi. Üç ayda PSYD ve Pamukkale Belediyesi işbirliğiyle yeni ev tamamlanırken, Başkan Gürlesin, Ümmühan Bilgiç’i ziyaret ederek yapılan evi inceledi.

Ümmühan Bilgiç yangın anını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.Ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için belediyenin üzerine düşen ne varsa yerine getirdiğini ve zamanla çıkacak ihtiyaçlarının da karşılanacağını kaydeden Başkan Gürlesin, "Devletimiz güçlü, yangın gibi ortaya çıkan olumsuzluklarda yaralarımızı hemen sarıyoruz. Üçayda ev tamamlandı. Yangında daha da kötüsü olabilirdi. Allah daha kötüsünden korumuş. Yangın mağduriyetini gidermek bizim görevimizdir. PSYDV ile belediyemiz güzel bir birlikteliği ortaya koydu. Tekrar geçmiş olsun, yeni eviniz de hayırlı olsun" dedi.

Bu arada Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sevgi Eli’nin de, Ümmühan Bilgiç’in tüm ev eşyalarını karşılayacağı bildirildi.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER