ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 12:04

Ücretsiz servis araçlarına düzenleme


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ücretsiz servis araçlarına tahsisli plaka verilmesi kararı aldı.

UKOME'nin 12 Aralık 2012 tarihinde yaptığı toplantı sonucunda personel servis araçları ile alışveriş merkezleri ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalara ait ücretsiz servis araçlarına tahsisli plaka verilmesi kararlaştırıldı.

Karara göre, 12 Aralık 2012 tarihinden önce servis işletmeciliği yapanların, 2 ay içerisinde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na müracaat etmeleri gerekecek. Müracaatlar, UKOME Kurulu'nca oluşturulan komisyon tarafından incelendikten sonra tahsisli plaka hak sahipleri belirlenecek.

Müracaat için gerekli olan belgeler ise şu şekilde: "Dilekçe, şahıslar için nüfus cüzdanı fotokopisi, 12 Aralık 2012 tarihinden önce talep eden adına kayıtlı araç ruhsatı, 12 Aralık 2012 tarihinden önce servis işletmeciliği yaptığına dair maliye kaydı, fatura ve firmalarla yaptığı sözleşme gibi belgeler, 12 Aralık 2012 tarihinden önce olmak şartı ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde herhangi bir esnaf ve sanatkârlar odası kayıt belgesi, şirketler içinse ticaret odası kayıt belgesi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER