ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 13:15

Türkiye’nin beklediği bebek geliyor

Türkiyenin beklediği bebek geliyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Ünal, dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in 6 haftalık gebeliğinin mevcut olduğunu bildirdi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal açıklamasında, “Dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert’in önceki açıklamamızda erken gebelik bulgularının olumlu olduğu belirtilmişti. Bugün (29 Nisan 2013) itibariyle Derya Sert’in 6 haftalık gebeliği mevcuttur ve embriyonun (bebek) kalp atışları izlenmektedir. Dünyada ilk kez gerçekleşen bu gebelik için çok önemli bir aşama olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz” ifadelerine yer verdi.

TARİHTE BİR İLK

AÜ Rektörü Prof.Dr.İsrafil Kurtcephe de yaptığı açıklamada, "Derya Sert’in hamilelik durumu iyi gidiyor. Her şey yolunda giderse, bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatı bulacağız. 29 Nisan itibari ile hekimlerimizin yaptığı çalışmalar bizi mutlu etti. Bebeğin kalp atışlarını görüntü ile izleme fırsatını bulduk. Ekibimizi ve bizleri, üniversitemizi, tarihte bir ilk olarak bu vaka başarıya ulaştıracaktır düşüncesini sevkettiği için mutluyuz. Bundan sonraki süreç içerisinde Derya Sert’in hamilelik süreci yolunda gider her şey iyi seyreder ve inşallah mutlu sona ulaşırız diye umut ediyoruz"

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER