ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 12:12

Türkiye'de bir ilk

Türkiyede bir ilk

Adrenalini zirvede yaşamak isteyenler tema parkı Vialand'a mutlaka gitmeli! İşte VIALAND...


Dünyada ve Türkiye’de bir tema parkı, AVM ve gösteri merkeziyle birleştiren ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan VIALAND, 1 milyar 150 milyon TL değerindeki yatırım bedeliyle, 600 bin metrekare (yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde) bir araziye kuruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, Gürsoy Grup & Via Properties girişimiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk temalı parkı VIALAND, 110 bin metrekare kiralanabilir alanda 115 farklı cephe, 250 mağaza ve 8 bin araçlık otopark ile 15 bin kişilik açık bir gösteri ve etkinlik alanını da de bünyesinde barındırıyor.

VIALAND, ayrıca gölet, yeşil alan ve yürüyüş yollarını içeren 100 dönümlük bir parkı da hizmete sunuyor. 

SINIRSIZ EĞLENCE

VIALAND, Türkiye’nin ilk tema parkında onlarca eğlence ünitesini aynı anda  misafirlerine sunarak dünyadaki birçok popüler temalı parkı geride bırakıyor. VIALAND temalı parkının kapılarını, girişindeki 2 bin metrekarelik alanda tüm görkemiyle yükselen şato aralıyor. Macera Dünyası, Oyun Dünyası ve Efsaneler Dünyası bölümlerinden oluşan temalı parkta, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir (Rafting Ride), Maceraperest (Family Coaster), Viking (Splash Coaster), Jetski, King Kong, 360, Hayal Perdesi, Minik Kaşifler, Atlıkarınca, Hayal Makinası, Küçük Madenciler, Neşeli Çiftlik, Uçan Çocuklar, Mini Kule, Çarpışan Arabalar, Kahraman İtfaiyeciler, Minik Yarışçılar, VIALAND Express gibi daha birçok ünite ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor. 

Macera Dünyası içindeki Zindan ve Safari Tüneli ünitelerinde ziyaretçiler heyecan dolu bir gezintiye çıkıyorlar. Ayrıca ziyaretçiler Bir Zamanlar İstanbul Sokağı’nda eski İstanbul mahalle hayatını ve kültürünü deneyimliyor. Parkın tasarımı uluslararası düzeyde elit tema park ve eğlence merkezleri projelerinin yapımcısı olan ANM 

GROUP INTERNATIONAL tarafından gerçekleştirildi.

NEFESKESEN GELİYOR

Projenin ikinci etabında Nefeskesen (Main Coaster) ile parkın heyecan ve adrenalini daha da artarken, Fatih’in Rüyası isimli ünitede Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethine tanıklık etmek de mümkün olacak. Fatih’in Rüyası ünitesi Ekim ayında, 

Nefeskesen ünitesi ise Kasım ayında faaliyete girecek. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER