ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 21:53

Türk-İş, özelleştirilen madenlerle ilgili eylem yaptı

Türk-İş, özelleştirilen madenlerle ilgili eylem yaptı

Türk-İş ve çeşitli sendikalar, özelleştirilen maden ocakları ve termik santralleri protesto etmek için eylem yaptı


Mecidiyeköy’de toplanan Türk-İş ve çeşitli sendikalar, özelleştirilen maden ocakları ve termik santralleri protesto etmek için eylem yaptı. AK Parti Şişli İlçe binası önüne yürüyen eylemciler basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Türkiye’de özelleştirilen maden ocakları, termik santrallerle ilgili alınan kararları protesto etmek için toplanan Türk-İş başta olmak üzere çeşitlik işçi sendikaları, Mecidiyeköy Meydan’dan AK Parti Şişli İlçe binası önüne yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan Türk-İş Bölge Temsilcisi Faruk Büyükucak, “Bugün ülkemizde bir yağma ve talana dönüşen özelleştirmelere karşı Yatağan, Kemerköy, Yeniköy termik santrallerinin ve kömür ocaklarının özeleştirmesine karşı Türk-İş Başkanlar Kurulu’nun aldığı karar gereğince AK Parti önündeyiz. Bu özelleştirmeler doğru değildir. Kamu kurumlarını yok pahasına satmayın dedik. Bizi dinlemediler. Bu kurumlar yağmalanmak isteniyor. Yok edilmek isteniyor dedik dinlemediler. Bu kurumlar peşkeş çekiliyor, birileri bundan rant elde ediyor dedik dinlemediler. Bağırdık, çağırdık, direndik, eylem yaptık, yine dinlemediler. Özelleştirmeye karşı çıkanları vatan haini ilan ettiler. Düşman ilan ettiler. Özelleştirmeyi sihirli bir değnek gibi takdim ettiler. Özelleştirme yağma demektir. Talan demektir. Rant demektir. Ancak halkın mallarında gözü olanlar durmadı. Yağmaya talana devam etiler. İşte şimdi de gözlerini Yatağan, Kemerköy, Yeniköy santrallerine ve kömür ocaklarına diktiler. Bu güzide tesisleri yağmalamak istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Eylemci grubun yürümesiyle birlikte çevrede güvenlik önlemi alan Çevik Kuvvet ve sivil ekipler basın açıklaması bitene kadar AK Parti Şişli İlçe binası önünden ayrılmadı. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde eyleme son verdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER