ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:25

Trabzon’dan Van’a oyuncak kardeşliği

Trabzondan Vana oyuncak kardeşliği


Trabzon Belediyesi’nin, Vanlı depremzede çocuklara ulaştırılmak üzere başlattığı 'Trabzon'dan Van'a Oyuncak Kardeşliği' kampanyası kapsamında toplanan oyuncaklar sahiplerine ulaştırıldı.

Belediyenin geçtiğimiz ocak ayında başlattığı, birçok kamu ve özel kurum ile vatandaşın destek verdiği kampanya sona erdi. Kampanya süresince toplanan oyuncaklar, Trabzon Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay tarafından Van Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Trabzonlu binlerce yardım sever vatandaş, 24 Ekim 2011 tarihinde yaşadıkları depremle büyük acılar çeken Vanlı küçük kardeşlerini sevindirmek ve onları biraz olsun mutlu edebilmek için gerek kendi oyuncaklarını paylaşarak gerekse yeni oyuncaklar alarak kampanyaya destek oldu.

Trabzon Belediyesi tarafından Van Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edilen oyuncakların, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sevgi Evleri’nde kalan kimsesiz çocuklara ve depremden etkilenmiş ilkokullardaki öğrencilere dağıtılacağı bildirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER