ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:50

TOKİ bölgesine belediyeden sohbet ve çay evi

TOKİ bölgesine belediyeden sohbet ve çay evi


Kayseri Melikgazi Belediyesi, TOKİ bölgesinde yaptırdığı kültür, nikâh ve sergi salonu tesislerini hizmete açtı.

        Açılış törenine Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikmen, Melikgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Sabancı, mahalle muhtarları ile bölge halkı katıldı. Burada konuşan Başkan Memduh Büyükkılıç, yapılan tesisin bir kompleks tesis olduğunu ve içerisinde sergi salonu, meslek edindirme kurs merkezi ile dershaneleri, Kayseri mutfağı, spor salonu, bilgisayar odası, okuma ders çalışma salonları gibi bir çok farklı birimi içerisinde barındırdığını söyledi.

        Açılışta vatandaşlarla da sohbet eden Büyükkılıç, “TOKİ bölgesi Demokrasi Mahallesi'nde yapımı tamamlanan üstü kapalı semt pazar yeri ile çevre halkın büyük bir ihtiyacını karşıladık. Pazar yeri açılışında yine bölge halkı belediyemizden sosyal ve spor tesisleri istemişlerdi. Biz de bu tesisi inşa ettik. Şu anda hizmet veriyor. Bugün Sohbet ve Çay salonunu hizmete açtık. Bölge halkında emekli olan, yaşlılarımız bu merkezde bir araya gelerek sohbet edecek, çaylarını yudumlayacak, dergi ve gazeteleri okuyacak isterse de televizyon seyredebilecek. Aynı zamanda torunları da yan oda da bilgisayar odasında derslerini yapabilecek. Yani dede ile torun aynı zamanda aynı mekânda beraber vakit geçirebilecek” dedi.

        Başkan Memduh Büyükkılıç, TOKİ bölgesinin barındırdığı nüfus ve sosyal ile mesken yapıları ile adeta uydu bir kent olduğunu bu nedenle çarşısı, pazaryeri, sosyal ve kültür tesis ve salonları ile yerinde hizmet verilen bölgeler arasında yer aldığını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER