ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 20:55

Tokat Belediyesi'nden sünnet şöleni

Tokat Belediyesinden sünnet şöleni

Tokat Belediyesi tarafından 20.'si yapılan sünnet şöleninde 150 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.


Tokat Belediyesi tarafından özel hazırlatılan otobüslerle şehir içerisinde gezdirilen çocuklar, konvoy eşliğinde şölenin yapılacağı Dudayev Parkı'na getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan sünnet şöleninde Kur'an-ı Kerim okundu. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 150 çocuğu Devlet Hastanesi'nde tamamen steril bir ortamda sünnet ettirdiklerini söyledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sünnet şöleninde ailelerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Eroğlu, “Bugün 20.'sini düzenlendiğimiz geleneksel sünnet şölenimiz için burada çocuklarımız ve kıymetli aileleri ile bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Tokat Belediyesi olarak 150 çocuğumuzu Devlet Hastanemizin sağladığı tamamen steril bir ortamda sünnet ettirdik. Bu konuda göstermiş olukları hassasiyetten ötürü Devlet Hastanemiz personeline de buradan teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

"GELENEKLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ"

Geçmişten miras kalan bu tip etkinliklerin yaşaycağına değinen Başkan Eroğlu, “Ecdattan günümüze kalan bu tip etkinlikler hem vatandaşlarımıza, evlatları ile mutlu bir an yaşatmak açısından hem de bir geleneği sürdürmek açısından bizim için çok önemli. Erkek çocuklarımızın hayatında birkaç özel ve önemli an vardır. Askerlik gibi, sünnet de bu özel ve kutsal zamanlardan biridir. Biz, sünnet olan çocuklarımızın geriye baktıklarında bugünkü resimlerinde yer alacağımız için mutluluk duyuyoruz. Bundan sonrada çocuklarımız ve gençlerimiz için çok çeşitli hizmetler gerçekleştireceğiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine ve sağlığına büyük önem veriyoruz. Hükümetimizin 12 yıl boyunca eğitim alanında yaptığı yardımlar, inşa ettiği yeni derslikler, çok amaçlı merkezler ve kültür-sanat salonları, mahallelerimizdeki spor tesisleri, oyun alanları, sağlık alanındaki devasa atılımlar, sosyal hizmetlere yönelik atılan sayısız adımlardan bazıları. Bizde Tokat Belediyesi olarak inşallah bu doğrultuda vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza yönelik yatırımlarımızı ve etkinliklerimizi daha da genişleterek sürdüreceğiz. Anne babalar çocuklarının üzerine nasıl titriyorlarsa biz de aynı onlar gibi tüm çocuklarımızın üzerine titreyeceğiz ve titriyoruz.” diye konuştu.

VALİ CEVDET CAN PASTA KESTİ

Vali Cevdet Can ise çocukların doğumuyla beraber, dişi çıktığında, emeklediğinde, okula başladığında, sünnet olduğunda, evlendiğinde ailelerin sevindiklerini belirterek, "Tabi bunlar bizim mutluluk yolumuzda kilometre taşları. Bugün de gerçekten çok güzel bir günde çocuklarımızın ilk mürüvvetlerini görmek üzereyiz. Temennimiz, duamız, bundan sonra diğer mürüvvetlerini de anneleri, babaları ve yakınları görsün." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Can ile Başkan Eroğlu, sünnet şöleni için hazırlattığı dev pastayı kesti. Protokol mensupları tarafından sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler takdim edilirken, yemek ikramı ve müzik dinletisi ile şölen sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER