ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 17:22

TMO’da pirinç ve yağ satışları arttı


 Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Yozgat’ta Toprak Mahsulleri Ofisi'ndeki (TMO) pirinç ve fındık yağı satışları arttı. Vatandaşlar, daha ucuz diye TMO'larda satılan pirinci tercih ediyor.

Vatandaşlar TMO satış ofisi önünde pirinç ve fındık yağı almak için uzun bir sıra oluşturdu. Bekir Polat isimli vatandaş, TMO’da satılan ürünlerin piyasaya göre daha ucuz olduğunu belirterek, "Yaklaşan Ramazan öncesi evin pirinç ihtiyacını almak için buraya geldim. 10 kilo kendim, 5 kilo da kardeşime alıyorum. Piyasa araştırması yapmadım ama burasının daha dışarıya göre daha ucuz olduğunu biliyorum. Her yıl Ramazan ayında buraya gelerek pirincimi alıyorum." dedi.

Ahmet Taşkıran da Pirinci sürekli TMO’dan aldığını ifade ederek, “Ramazan ayı yaklaşınca piyasada özellikle pirince zam yapılıyor, TMO’da ise böyle bir şey olmuyor, o yüzden pirinci TMO’dan alıyorum. Ayrıca, evimizin yağ ihtiyacını da yine buradan alıyorum.” diye konuştu. TMO satış görevlileri ise Ramazan yaklaştıkça pirinç satışının arttığını, bu artışın Ramazan ayı sonuna kadar devam edebileceğini söyledi. TMO’larda 5 kilogram pirinç 12,5 liradan, 5 kilogram fındık yağı ise 30 liradan satışa sunuluyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER