ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 18:16

"Titreyengöl eko turizminde cazip yer oldu"

"Titreyengöl eko turizminde cazip yer oldu"


Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, gölde tatlı ve deniz suyu karışmaya başlayınca dipte balçık oluşumunun sona erdiğini söyledi.

Zengin kamışlık ve göl çevresinde kuşların yem bulması için zengin olmasının ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde Titreyengöl'ün göçmen kuşların 'beslenme' noktası olduğunu belirten Aydoğan, bölgede ikinci beslenme alanlarını ise Serik Boğazkent olduğunu kaydetti.

    Titreyengöl'ün ekoturizmde Antalya'nın en güçlü destinasyonu olduğunun altını çizen Aydoğan, "Bölgemiz ornito, doğa yürüyüşü, eko, Nardic Walking(İskandinav yürüyüşü), oryantiring ve bisiklet sporu turizminden potansiyeli en yüksek yer. Özellikle Avrupalı turistler İskandinav yürüyüşü ve koşarak yön bulma sporunu Manavgat'ta yapıyor. Her yıl 50 binin üzerinde Avrupalı, Rus ve İskandinav turistler bölgede doğa sporlarına ilgi gösteriyor. Sorgun Çamlığı dünyanın en gözde oryantiring alanlarında biri. Doğa yürüşleri ve bisiklet sporu için en elverişli parkur. " dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER