ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 19:43

Tır şoförleri yol kapattı

Tır şoförleri yol kapattı

Antakya İskenderun yolunu trafiğe kapatan TIR şoförlerine polis ve jandarma müdahale etti.


Son günlerde Hatay’da artan kaçak akaryakıtla mücadele için çeşitli noktalara kurulan kontrol noktalarında araçlarının bağlandığını belirten TIR şoförleri, yol kapatma eylemi yaptı.

Şoförler adına açıklama yapan Hamit Kara, “Bizler 3 yıldır yurt dışına çıkamıyoruz bundan dolayı zaten mağduruz. Kontrol noktalarında birçok aracımız bağlandı bunların bizlere teslim edilmesini istiyoruz“ dedi.

Araçlarının çoğunun 10 litre ile 100 litre kaçak mazot bulunduğu için bağlandığını belirten Kara “Biz TIR’cılar olarak gümrük kapılarından 550 litreye kadar mazot geçiriyorduk. Şu an kapımız kapalı aynı uygulamasının burada devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Şoför Metin Ovalı açıklamasında, “Bizler burada mağdur oluyoruz devletimizden bizlere anlayış göstermesini bekliyoruz. Biz Reyhanlı’da 52 şehit verdik devletimize bağlı insanlarız. Bu şekilde yapılan uygulama bizleri isyana teşvik eder” dedi.

Antakya İskenderun karayolunu trafiğe kapatan TIR şoförlerini ikaz eden güvenlik görevlileri daha sonra TOMA ile müdahale etti.

Yaklaşık 3 saat trafiği yola kapatan TIR şoförleri daha sonra yolu trafiğe açtılar.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER