ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:07

TEDER, eğitim camiasını iftarda buluşturdu


Mersin'in Tarsus ilçesinde Eğitimciler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (TEDER), okulların yöneticilerini aileleriyle iftarda buluşturdu.

Özel Yıldırımhan Bahar Koleji'nin bahçesinde yapılan iftar programına Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Koza Eğitim AŞ Genel Müdürü Mahir Altunbay, Tarsus İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Yalçın Yılmaz, Fatih Türkmen, Mehmet Gürsoy ve okul müdürleri katıldı. TEDER Başkanı Mehmet Dayıoğlu, Ramazan ayında toplumsal dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığını, manevi duyguların da arttığını söyledi. Mehmet Dayıoğlu, Ramazan ayında dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulup, birlik, beraberlik ve dayanışmanın artması gerektiğini belirttiği konuşmasında, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ise bu sene Ramazana buruk girdiklerini, Suriye'de, Mısır'da, Doğu Türkistan'da ve dünyanın birçok yerinde Müslümanların sıkıntıda olduğunu dile getirdi. Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, TEDER’e bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür etti. İftar vesilesiyle bir araya gelen ve yoğun ilgi gösteren eğitim yöneticiler uzun süre sohbet ettiler. Program duayla sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER