ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:08

Tazeoğlu’ndan üniversite öğrencilerine şiir dinletisi

Tazeoğlundan üniversite öğrencilerine şiir dinletisi


Yozgat Bozok Üniversitesi Türkçe Topluluğu tarafından organize edilen şiir dinletisinde şair yazar Kahraman Tazeoğlu şiirlerini okudu.

Üniversitenin Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Çamlık Salonu’nda düzenlenen 'Baharda Aşk Başkadır' adlı şiir dinletisine Belediye Başkan Vekili Enver Çakıroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Genel Sekreter Levent Şimşek, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Seyfullah Türkmen ve öğrenciler katıldı.

Kahraman Tazeoğlu, programda yaptığı konuşmada, öğrenciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Tazeoğlu, "Büyük kitlelere hitap edebilecek bu tip salonları ülkemizin her yerinde görmek isteriz. Bu ülkede yazar olarak yola çıkmış, kitap okumayı insanlara sevdirmeye çalışan biri olarak bu tablo beni çok duygulandırdı. Sizleri görünce kitap okumanın daha iyi bir noktaya geldiğini görüyorum. İnsanı düzeltmenin yolu edebiyattan, sanattan geçmektedir. Edebiyat toplumun aynasıdır." şeklinde konuştu. Tazeoğlu, programda 'Seni içimde terk ediyorum', 'Seni intihar ediyorum', 'Araz' ve 'Yârim sevgili' adlı şiirlerini seslendirdi.

Program sonunda Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Türkçe Topluluğu Başkanı Çetin Gökçe, şair yazar Kahraman Tazeoğlu’na teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti. Daha sonra Tazeoğlu, kurulan stantta kitaplarını öğrenciler için imzaladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER