ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 13:43

Tayyip Erdoğan Parkı'nda ağaçlar kurudu

Tayyip Erdoğan Parkında ağaçlar kurudu

Alt ve üst yapısı tamamlanmadan hizmete açılan parkta, su şebekesi, fiskiye, drenaj sistemi, yol gibi birçok eksiklik nedeniyle ağaçlar kurudu.


Mardin Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete açılan Recep Tayyip Erdoğan Parkı, üzerinden bir yıl geçmeden kullanılamaz hale geldi

AK Partili Mardin Belediyesi döneminde 2013 yılında yapımı tamamlanan ve Recep Tayyip Erdoğan adını taşıyan park bir yılı dolmadan kullanılmaz hale geldi. Bir yıl önce AKP belediyeciliği döneminde yapılan parkta, ağaçların saksı ve çuvallarıyla birlikte dikildiği ortaya çıktı. Alt ve üst yapıları tamamlanmadan hizmete açılan parkta, su şebekesi, fiskiye, drenaj sistemi, yol gibi birçok eksikliği olmasına rağmen AKP’li belediye döneminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış törenine yetiştirilmesi için al acele açılan park bir yılda işlevsiz hale geldi. Modern bir park olarak yansıtılan; ancak tamamen eksiklerle dolu olan parkın Milli Emlak Müdürlüğü’nün mülkiyetinde bulunması nedeniyle henüz Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmediği de bildirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, hazineye devredilen parkın henüz Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmemesine rağmen parkın eksikliklerini gidermeye çalıştıklarını söyledi. Recep Tayyip Erdoğan Parkı mülkiyetinin henüz kendilerine devredilmediğini belirten Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Februniye Akyol, öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan parkı bize mülkiyet olarak devredilmemiştir. Halen Milli Emlak Müdürlüğü’nün mülkiyetindedir. Bize ait olmamasına rağmen bugüne kadar bu parkı kurutmamaya çalıştık. Ancak Başbakan’ın toplu açılışlarına yetiştirilme amaçlı apar topar yapılan bir parktır. Parkın alt ve üst yapıları tamamlanmadan hizmete açılmıştır. Parkın su, fiskiye, drenaj sistemi vb. çalışmalar yapılmadan çok acele bir şekilde açılışı yapılarak, eksikliklerle birlikte hizmete sunulmuştur. Ağaçlar, bitki örtüleri kısaca peyzaj çalışması yapılmamış, ağaçlar saksılardan çıkarılmadan çuvallarıyla birlikte dikilmiş, bu nedenle kurumalar yaşanmıştır. Bunu fark ettikten sonra ekiplerimiz çalışma başlatmıştır. Kuruyan ağaçları sökmüş ve yerine yeni ağaçlar dikilmeye başlanmıştır." dedi

Parkın içine su şebekesinin olmadığını ifade eden Akyol, "Ancak parkın içinde yeni bir su deposu oluşturarak su sorunu gidermeye çalışacağız. Tamamen sorunlarla dolu bir yer. Önümüzdeki dönemlerde parkın eksiklikleri giderilerek yeniden halkın hizmetine sunulacaktır. Orayı Mardin’in en güzel parklardan biri haline getireceğiz. Biz ekolojik siyasi bir anlayışa sahip olduğumuzdan ötürü ekolojik çalışmayı esas alıyoruz." diye konuştuKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER