ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:04

‘Taş Mektep’ filmiyle duygulandı, ağladı, düşündüler

Taş Mektep filmiyle duygulandı, ağladı, düşündüler


Sakarya Meydan Savaşı’na katılmak için eğitimlerini yarıda bırakan ve şehit olan 63 lise son sınıf öğrencisinin yaşam mücadelesini konu alan sinema filmini izleyen Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesi öğrencileri, duygusal anlar yaşadı.

    Okul Müdürü Abdullah Danacı, Müdür Yardımcısı Cüneyt Dönder nezaretinde Cinema End’e gelen Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesinin 180 öğrencisi ve öğretmenleri, bu vatanın kolay kazanılmadığını bir kez daha yaşadı. Bazı öğrenciler filmi izlerken ağlamamak için yutkundu, bazıları ise gözyaşlarını tutamadı.

    İşadamı Ahmet Türkmen’e bu imkanı sağladığı için teşekkür eden Osman Ulubaş Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Danacı “Amacımız hem öğrencilerimize sosyal bir aktivite sağlamak hem de bizi biz yapan değerlerimizi, vatanı bize emanet eden atalarımızın verdiği mücadeleyi konu alan filmleri izletmekti. O dönemde lise çağındaki çocuklar bile savaşa girmiş, mücadele vermiş. Bu topraklar böyle kazanılmış. Çocukların da en azından bunun bilincinde olması lazım. Bu tip etkinliklere devam edeceğiz.” dedi.

    Ahmet Türkmen’in sponsorluğunda 75. İMKB Ortaokulu ve Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden toplam 300 öğrenci de aynı filmi ücretsiz izleme imkanı buldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER