ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 14:43

Tarsus’ta Kur'an kursları yaza hazırlanıyor

Tarsusta Kuran kursları yaza hazırlanıyor


 Mersin’in Tarsus ilçesinde Kur'an kursları yaza hazırlanıyor. Tarsus İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, okulların yaz tatiline girmesinin ardından Kur'an kurslarının 24 Haziran'da başlayacağını duyurdu.

    Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Tarsus’ta düzenlediği yaz Kur'an kurslarına hazırlık seminerinde konuşan Akbaba, "Kur'an öğretimi din eğitiminin en temel unsurlarındandır." dedi.

    Okulların tatil edilmesinin ardından başlayacak olan Kur'an kursları ile çocukların dini-manevi eğitimlerini en güzel şekilde almalarının sağlanacağı dile getiren Akbaba, “Yaz Kur'an kurslarında çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim'i okumanın yanında temel dini bilgiler, ahlak, Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı öğretilmektedir. Çocuklarımızın iyi birer insan olarak yetişmeleri, din konusunda doğru ve sağlıklı bilgi edinmeleri sağlanıyor. Çünkü Kur'an öğretimi din eğitiminin en temel unsurlarındandır. Çocuklarımızın Kur'an okumayı öğrenmeleri anne-babaların evlatlarına bırakabilecekleri en güzel mirastır." dedi.

    Yaz Kur'an kurslarının önemi üzerinde ısrarla duran Müftü Akbaba, program dahilinde görev yapacak olan din görevlilerine hitaben de konuştu. Akbaba, “Kuran Kurslarımızı cazip hale getirici etkinlikler yapınız. Çünkü çocuklarımız hayatları boyunca kendilerine lazım olacakları bilgileri burada öğreniyor. Çocuklarımıza bu yüce dinimizin şuurunu verin. Bizim camilerimizi sevdirmek gibi bir sorumluluğumuz vardır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı materyallerden faydalanın. Kurslarımıza katılmak isteyen her yaştan insanları kabul edin, özellikle seviyelerine uygun sınıflandırmalar yapınız. Gevşememeliyiz, çocuklarımızı elde tutalım. Ne kadar Kur'an kursu açarsak üzerimize inen rahmeti ilahi o denli büyük olacaktır.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER