ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 15:49

Talas Belediyesi’nden Başakpınar’a semt pazarı


Kayseri Talas Belediyesi, Başakpınar Mahallesi'ne modern ve kullanışlı bir semt pazarı kurmak için çalışma başlattı. Eski belediye binası yanına inşa edilen Başakpınar Kapalı Semt Pazarı'ndaki çalışmaları inceleyen Başkan Rifat Yıldırım, "Son derece modern bir pazar yerini Başakpınar'ımıza kazandırıyoruz." dedi.

        Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapım çalışmalarına başlanılan kapalı semt pazarına gelen Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Yıldırım, Başakpınar Mahallesi'nde önemli bir ihtiyacı karşılamak için çalıştıklarını belirterek, "Pazar yerleri vatandaşımızın alışveriş yaptığı çok önemli yerler. Özellikle de Başakpınar Mahallemizde çok ciddi ihtiyaçtı." diye konuştu.

        Başakpınar'da önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yıldırım, "Bu mahallemize yol, kaldırım, nikah salonu gibi çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Ticaretin gelişmesi konusunda burada hazırlıklarımız var. Pazar yeri mahallemizin genelini kapsadığı için daha uygun yerde çalışmalara başladık. Çalışmalar hızla ilerliyor, inşallah kısa sürede hizmete girecek." şeklinde konuştu.

        Gelecek dönemde pazar yerlerinde yoğurt, süt, peynir, sebze ve meyveye kadar bir çok ürünün bulunduğu bir konsept ortaya çıkacağını hatırlatan Yıldırım, "Bu açıdan Başakpınar mahallemizdeki semt pazarı inşaatı son derece modern bir yapıda ilerliyor. Özellikle pazar yerleriyle ilgili çıkan yeni yönetmelik ve yasalar biz yerel yönetimleri daha da sorumlu tutmakta. Bu noktada biz belediye olarak geç kalan değil, yasalar ve yönetmeliklerden önce sorumluluklarını yerine getiren bir anlayışla hizmet ediyoruz. Pazar yerlerinin temiz ve topluma yakışır şekilde olması çok önemli. Bu noktada emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER