ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 19:02

Susuz kalan mahalle sakinleri eylem yaptı

Susuz kalan mahalle sakinleri eylem yaptı

Hatay'da bir haftadır evlerinde su akmadığını öne süren mahalle sakinleri, Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (HATSU) önünde eylem yaptı.


Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin su kuyularında yürüttüğü yenileme ve kuvvetlendirme çalışmaları nedeniyle Antakya merkezde son bir ay içerisinde başgösteren su sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar çareyi HATSU binası önünde eylem yapmakta buldu. Yolu yarım saat süre ile trafiğe kapatan mahalle sakinleri, HATSU Daire Başkanı Garip Sönmez ile görüştü. Bina önünde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Sönmez'den bilgi alan vatandaşlar, daha sonra dağıldı.

Yaşanan sıkıntının nedeni hakkında gazetecilere bilgi veren HATSU Daire Başkanı Garip Sönmez, yaşanan kuraklık nedeniyle ve kuyularda yaşanan arızaların giderilebilmesi için pompalarda iyileştirme çalışması gerçekleştirildiğini, bu nedenle su kesintilerinin yapıldığını söyledi. Birçok kuyuda iyileştirme çalışmasının tamamlandığını sözlerine ekleyen Sönmez, en kısa süre içerisinde kent genelinde su kesintilerine çözüm bulunacağını ifade etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER