ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 14:07

Sürücüler ‘yaya önceliği' noktasında bilgilendiriliyor

Sürücüler yaya önceliği noktasında bilgilendiriliyor


Antalya’da kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerde görev yapan sürücüler ‘Yaya Önceliği ve Güvenliği Projesi kapsamında bilgilendiriliyor.

Antalya Valiliği’nin başlattığı sürücülerin yaya, yayaların da trafik kültürü kazanmasını hedefleyen ‘Yaya Önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Hayatboyu Öğrenme’ isimli AB Projesi ‘Önce Yaya’ sloganıyla yaygınlaştırılıyor. Bu kapsamda Valilik genelge yayımlayarak, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerde görev yapan sürücülere yönelik bilgilendirme toplantıları başlattı. Söz konusu genelge gereğince yapılan toplantılarının ilki, Valilik'te gerçekleştirildi. Antalya Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü Proje Yürütme Ekiplerinin hazır bulunduğu programa valilik birim amirleri ile kurum sürücüleri katıldı. Toplantıda, AB Projeleri Koordinatörü Baki Karaçay ve Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ, bilgilendirme yaptı. Avrupa kentlerinde uygulanan yaya önceliği uygulamaları, video gösterimleriyle tanıtıldı. Sürücülere projenin maskotu, ka ‘Önce Yaya’ stickerlerinden dağıtıldı.

Valilik yetkililerin verdiği bilgiye göre söz konusu toplantılar, önümüzdeki günlerde Antalya’da görev yapan diğer kurum sürücülerinin katılımıyla devam edecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER