ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 14:52

Suriye'ye yardımlar sürüyor

Suriyeye yardımlar sürüyor

Suriye'nin Lazkiye ve İdlib kenti kırsalına, Türk Kızılayı tarafından içerisinde gıda, kıyafet ve çadır olan 3 tır insani yardım malzemesi gönderildi.


Türkiye'deki çeşitli illerden Türk Kızılayı'na bağışlanan 3 tır yardım malzemesi, sınır ötesindeki Suriyelilere gönderilmek üzere Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırına getirildi.
Yardımları teslim alan Suriye Türkleri Derneği Yardım Dağıtım Sorumlusu Muhammed Kömürcü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımlar içerisinde 10 bin kutu çocuk bisküvisi, 1,5 ton kuru gıda, 70 çadır, 50 battaniye, 5 bin ekmek ve 10 bin parça kıyafet olduğunu kaydetti.
Yardım malzemelerinin Lazkiye'nin Bayırbucak Türkmen ve Cebel Ekrad bölgesiyle, İdlib'in Harabjoz ve Cisreş Şugur ilçesi kırsalında zor durumda bulunan Suriyelilere dağıtılacağını belirten Kömürcü, yardımların yaklaşan Ramazan öncesi, Suriye halkını çok memnun edeceğini söyledi.
Halkın Ramazan'da zorluk çekmemesi için ekmek, su, kuru gıda ve çok sayıda çadıra ihtiyacı olduğunun altını çizen Kömürcü, Türkiye'ye bugüne kadar yaptığı yardımlar dola teşekkür etti.
Rejim güçlerinin son zamanlarda Lazkiye ve İdlib kırsalına saldırılarının arttığına dikkati çeken Kömürcü, "Yoğun saldırılar nedeniyle insanlar evlerini terk edip güvenli gördükleri sınır bölgelerine kaçıyor" dedi.
Türk Kızılayı tarafından gönderilen yardımlar, kendi imkanlarıyla barınan Suriye halkına dağıtılmak üzere, sınırın diğer tarafında bekleyen kamyon ve kamyonetlere yüklendi. Suriyeli çocukların, yardımların yüklenmesinde yetişkinlere yardımcı olmaya çalıştığı görüldü.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER