ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:25

Suriyelilere her gün 2 bin ekmek dağıtıyor

Suriyelilere her gün 2 bin ekmek dağıtıyor


Osmaniyeli fırın işletmecisi Mustafa Duman, ‘Suriyeli kardeşlerimize, bir ekmek de bizden olsun’ kampanyası başlatarak günde 2 bin ekmek dağıtıyor.

Eksa Ekmekçilik sahibi Mustafa Duman, kent merkezinde kalan Suriyeli ailelere, iki aydan beri günde bin 500 ile 2 bin ekmek dağıttıklarını söyledi.
Kampanyanın Osmaniye’den başlayarak ülke genelinde de yaygınlaşmasını arzuladığını söyleyen Duman, “Suriyeli kardeşlerimiz için iki ay önce başlattığımız kampanyada önce 300 ekmek veriyorduk. Daha sonra bu artarak bin 500 ile 2 bin ekmek oldu. Kampanya artık bizleri de maddi yönden sarsmaya başladı.” dedi.

Mustafa Duman, “Bu işi biz başlattık, devam da ediyoruz. Ben fırıncı meslektaşlarımın da kampanyaya destek olması ve güçleri nispetinde Suriyeli kardeşlerimize yardımcı olmasını arzuluyorum. Hayırsever insanlarımız zekat niyetine de olsa destek olabilir. Vatandaşlarımız, ekmek almak için gittikleri fırınlara verdikleri paranın üstünü almayabilir. Böylece onlarda Suriyeli kardeşlerimizin sofrasına bir katkıda bulunmuş olur. Bunu Osmaniye’de hep birlikte başarabiliriz. Hatta bunu ülke genelinde de yaygınlaşmasını ümit ediyorum. Bu kardeşlerimizi savaşın izlerini unutturmak için iyi misafir etmek ve bu zor günlerinde yanlarında olmak bizlerin insanlık görevi. Peygamber Efendimizin de dediği gibi komşumuz aç yatarken biz tok yatamayız. Biz bu düşünceyle yola çıktık.” diye konuştu.

Osmaniye ve Suriye Halkları Dayanışma Platformu Başkanı Süleyman Dağ ise “Suriyeli misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışma yürütüyoruz. Esnaflarımızın ayrıca bu tür kampanyalar düzenlemesi mutluluk verici. Fırın işletmecisi kardeşimiz de büyük bir insanlık örneği sergileyerek onların yüzünü güldürdü. Sofrasına katkıda bulundu.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER