ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 15:17

Suriye ve Mısır’daki ölenler için hatim indirildi

Suriye ve Mısırdaki ölenler için hatim indirildi


Kırıkkale Diyanet Mensupları Derneği (KIDİMDER), Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için hatim indirdi.

Şehit Cengiz Topal Camii’nde (Fırınlı Camii) indirilen hatime çok sayıda vatandaş katıldı. Mısır'da yaşanan katliamların acıları daha taze iken Suriye'deki vahşet haberinin yürekleri dağladığını ifade eden KIDİMDER Başkanı Necati Karakuş, ölenlerin ruhlarına göndermek için hatim indirdiklerini söyledi. Karakuş, "İnsanım diyen hangi yürek küçük bebelerin çırpınarak can verme görüntülerine dayanabilir? Uykularında ölüme yakalanan mazlumların hallerini izleyip hala bu katliamı kim, nasıl yaptı, tartışmalarının anlamı var mıdır? Bebeğinin cansız bedenini elleri arasına alıp göğe kaldıran babanın feryadı, tüm sesleri bastırmıştır artık. Bunca sivilin öldürüldüğü bir katliamda kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığının tartışması abestir. En büyük acıyı her zaman mustazaf kitleler çekiyor. Kendini savunmaktan aciz kadınlar, çocuklar ve yaşlılar bu savaştan en fazla zararı görüyorlar.” dedi.

"Müslüman halkların kaderi de kan gölünde boğulmak değildir." diyen Karakuş, Müslüman halkların ve İslam coğrafyasının despotik iktidarlara boyun eğmek zorunda olmadığını kaydetti.

Karakuş, Suriye'de gerçekleşen kimyasal saldırı ile ilgili olarak da "Bir ülkeyi ceset tarlasına dönüştüren katil Esed rejimi şimdi de Şam'da kimyasal silahlarla bin 300'den fazla kardeşimizi acımasızca katletti.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER