ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 19:56

Somalı ailelerin yüzü güldü

Somalı ailelerin yüzü güldü

Kırkağaçlı maden şehidi İsmail Coşkun ve Hakan Uçkun’un acı dolu evinde bugün ilk kez yüzler güldü.


Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden Kırkağaçlı maden şehidi İsmail Coşkun ve Hakan Uçkun’un acı dolu evinde bugün ilk kez yüzler güldü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için açılan Soma yardım hesabında 46.5 milyon lira para toplandığını ve ailelere 154 bin 450’şer lira yardım yapılacağını belirtmesi ve şehit yakınlarına kamuda iş imkanı sağlanacağını açıklaması acılı iki aileyi mutlu etti. Şehit İsmail Coşkun’un eşi Hüsniye Coşkun, “Maden faciasında eşimi kaybettim. Devletimizden bugün sevindirici bir haber geldi. İki aydır yüzümüz gülmüyordu. İlk defa yüzümüz güldü. Ama acımız hiç dinmeyecek. Devletimizin bize bir ömür boyu sahip çıkmasını istiyorum. Devletimiz bize babalık yaptı. Allah razı olsun” dedi.

Baba İsmail Coşkun ise “Ben maden şehidi İsmail Coşkun’un babasıyım. O zamandan beri yüzümüz gülmemişti. 2.5 ay sonra devletimizden sevindirici çok güzel bir haber bir haber aldık. Devletimizden milletimizden Allah razı olsun. Diğer oğluma da iş vereceklermiş. Devletimize çok teşekkür ederim” diye konuştu. Maden faciasında hayatını kaybeden Recep Coşkun da "O günden beri yüzümüz hiç gülmedi. İki aydır ilk defa sevindirici bir haber aldık. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Yetkililere çok teşekkür ederim" dedi.KIRKAĞAÇLI ŞEHİTLERDEN HAKAN UÇKUN’UN EVİNDE DE YÜZLER İLK KEZ GÜLDÜ

Şehit Hakan Uçkun’un kardeşi Uğur Uçkun, “Soma faciasından beri ilk defa sevindirici bir haber aldık. Devletimiz başımızda. Allah razı olsun onlardan. İşe girecekmişim. İşe girip aileme bakabileceğim. Bu zamana kadar ilk kez böyle bir sevindirici haber aldık. Devletimiz sağ olsun” dedi.

Maden kazasında eşini kaybeden Sibel Uçkun ise, “İlk defa bize sahip çıktılar, sağolsunlar. Yardım ederlerse çocuğuma daha iyi bakacağım. Kayınbiraderime güzel bir iş ve bir ev istiyorum” diye konuştu. Şehit Hakan Uçkun’un annesi Sevgül Uçkun da “Devletimizden ve Başbakanımızdan Allah razı olsun. Güzel bir haber verdiler bize. Kalanlara Allah sabır versin. Oğluma iş vermişler, Allah razı olsun” dedi. Şehit Hakan Uçkun’un kardeşi Sultan Uçkun ise “Ağabeyimi kaybettiğimden beri ilk defa güzel bir haber geldi. Allah Başbakanımızdan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yaşanan maden kazası sonrası kamuoyunun destek olmaya yönelik taleplerini karşılamak amacıyla başlatılan SOMA Kazazedelerine Yardım Kampanyası’nın bugün itibariyle sona erdiğini bildirmiş, 46 milyon 500 bin TL’nin Soma’da hayatını kaybeden 301 işçinin ailelerine eşit şekilde paylaştırılmak üzere dağıtılacağı ifade edilmişti.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER