ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 19:55

Sokakta kamu düzenini için ağır para cezaları


İspanya'nın başkenti Madrid'de, belediye tarafından hazırlanan bir tasarıda, sokakta kamu düzenini sağlamaya yönelik ağır para cezalarının getirilmesi öngörülüyor.
Madrid Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Dolores Navarro tarafından belediye meclisindeki siyasi partilere sunulan tasarıda, Madrid'in gündelik hayatında yaşanan sorunlara çözüm bulmak için para cezalarının getirilmesi isteniyor. Tasarı gereği 3 bin avroya kadar para cezası verilecek kişiler ise para karşılığı kadınlarla cinsel ilişkiye girmek isteyenler, bir alışveriş merkezinin kapısında dilencilik yapanlar, trafik ışıklarında duran araçların camını silmeye çalışanlar, gösteriler sonrasında meydanlarda izinsiz kamp kuranlar, tuvalet ihtiyaçlarını sokakta giderenler, sokaklarda köpeklerini yıkayan veya pisliğini temizlemeyenler, yasadışı bahis oynatanlar, bankta uyuyanlar, balkonda çiçeklerini sulayarak komşusuna zarar verenler, meydanlardaki çeşmelere girenler ve halı silkeleyenler olarak sıralanıyor.
Muhafazakar görüşlü Halk Partisi'nin iktidarda olduğu Madrid Belediyesi'nde söz konusu tasarıyla ayrıca ırkçı, yabancı ve eşcinsel düşmanı girişimlerde bulunanlarında da cezalandırılması öngörülüyor. Tasarıda bahsedilen bazı olayların zaten mevcut durumda yasak olduğunu hatırlatan Navarro, sadece para cezaları ile kontrolü ve denetimi artırmak istediklerini söyledi.
Söz konusu tasarının 2014 Şubat ayında belediye meclisinde onaylanıp, yürürlüğe girmesi hedefleniyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER