ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 18:54

Sokak hayvanlarına dönüşümlü beslenme

Sokak hayvanlarına dönüşümlü beslenme

Bursa Nilüfer Belediyesi, çevreye duyarlı geri dönüşümlü beslenme odakları kurmaya hazırlanıyor.


Sokak hayvanlarının kent imkanlarından faydalanması için çeşitli çalışmalara imza atan Bursa Nilüfer Belediyesi, çevreye duyarlı geri dönüşümlü beslenme odakları kurmaya hazırlanıyor.

‘En Dost Kent Nilüfer’ sloganıyla harekete geçen belediye, Nilüfer’de yaşayan sokak hayvanlarının kent imkanlarından faydalanması kentin çeşitli noktalarında oluşturduğu beslenme odaklarını çevreye duyarlı hale getiriyor. Belediye, şimdi de ‘Pugedon Mama Matik’ isimli çevreye duyarlı beslenme odaklarını Nilüfer’in belirli noktalarına yerleştirmeye hazırlanıyor.

Sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri geri dönüşümlü beslenme odakları; boş şişe ve çöpe atılan suların kutuya atılması halinde sokak hayvanlarının yemek yiyebilmesini sağlayacak. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirmesi planlanan projede bir taraftan atıkların geri dönüşümü gerçekleşirken, sokakta aç kalan hayvanların da karnı doyacak.

İlçenin birçok yerine konulması planlanan geri dönüşümlü beslenme odakları ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Kapalı Pazar Alanı girişine yerleştirilecek. Pugedon Mama Matik’in ön yüzünde bulunan iki gözün bir tanesine boş şişe, ötekineyse şişelerde kalan su döküldüğünde, alt tarafta bulunan iki kabın birine hayvan maması, diğerine ise su dolacak. Böylece geri dönüşümlerin toplanması ve sokak hayvanlarının karnının doyurulması sağlanmış olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER