ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mart 2013 Perşembe 12:53

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Kuvvetli rüzgar ve fırtınayla soğuk ve yağışlı havanın etkili olacak, sıcaklık Türkiye genelinde düşecek!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları ve ilgilileri, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin, bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Cuma günü Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında beklenen yağışlar Kıyı Ege, Batı Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Yağışın akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın yüksek kesimleriyle Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Yağışlı havanın, Cumartesi günü Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyıları dışında tüm bölgelerde etkili olması, yağışların Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Marmara'nın doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Pazar günü de Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacak yağışlar daha sonra yurdu terk edecek.

Rüzgarın yarın batı bölgelerde, Cuma günü ise iç bölgelerde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği, sistemin doğuya doğru hareketiyle rüzgarın Cuma günü batıda, Cumartesi günü de kuzey ve iç bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlere döneceği tahmin ediliyor.

Hafta başından bu yana artan hava sıcaklığı artışını sürdürecek ancak Cuma günü batı, hafta sonunda ise kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede düşecek. Sıcaklığın ülke genelinde, 8 ila 14 derece arasında azalması bekleniyor. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER