ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:40

Soğanlı'ya inşa edilen modern pazar alanı haziranda faaaliyette

Soğanlıya inşa edilen modern pazar alanı haziranda faaaliyette


Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından projelendirilen Soğanlı Kapalı Pazar Alanı inşaatında sona gelindi. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Dündar, toplam 4 mahalleye hizmet verecek olan tesisin haziran ayı başından itibaren faaliyete geçeceğini söyledi.

Çağdaş mimarisi ve kendine özgü üst örtüsüyle örnek bir proje olan Soğanlı Kapalı Pazar Alanındaki çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Toplam 5 bin metrekarelik bir alanı kapsayan, içerisinde 200 satış standının yer alacağı pazar alanında, pazar yönetiminin yer alacağı ofisler, alışveriş için gelen vatandaşların faydalanabileceği kafeterya, tuvaletler ile vatandaşların güvenli alışverişinin teminatı olan zabıta ekiplerinin bulunduğu noktalar yer alacak.

Vatandaşların hijyenik koşullarda, daha rahat alışveriş yapabilme imkanına sahip olacağı tesis, aynı zamanda esnafı ve halkı yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyacak modern bir üst örtüye sahip. Tesis, haftanın farklı günleri farklı konseptlerdeki pazarlara ev sahipliği yaparken, sosyal ve kültürel etkinlikler için de bir alternatif oluşturacak. Başta sebze, meyve ve giyim pazarı fonksiyonlarına uygun olarak tasarlanan pazar alanı projesinde, Osmangazi Belediyesi’nin ödüllü projelerinden Çarşamba Pazarpark'ta olduğu gibi balıkçılar için soğuk hava şartlarının sağlandığı ayrı bir bölüm yer alıyor.

Soğanlı Kapalı Pazar Alanını gezip, çalışmalar hakkında bilgi Başkan Mustafa Dündar, tesisin Mayıs ayı sonunda hizmete gireceğini söyledi. Osmangazi Belediyesi'nin bu dönem kapalı pazar yerlerine büyük önem verdiğini, Çarşamba PazarPark, Akpınar ve Fatih Çiftehavuzlar Yaşam Merkezleri’nin tamamlanarak hizmete girdiğini ifade eden Başkan Dündar, “Bildiğiniz gibi yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte 2016 yılından itibaren sokak pazarları kalkacak. Bizde bunu dikkate alarak, hem vatandaşımızı, hem de esnafımızı mağdur etmemek adına kapalı Pazar yeri çalışmalarımıza ağırlık verdik. Modern, Bursa’ya yakışan, hijyenik şartlara uygun Pazar yerleri yapıyoruz. Bu dönemde yaptığımız 4’üncü Pazar yeri olan Soğanlı Pazar yeri inşaatında artık sona gelindi. Burası’da, Çarşamba Pazarpark ve diğer Pazar yerlerimizde olduğu gibi, balıkçılar için soğuk hava şartlarının sağlandığı ayrı bir bölümünde yer aldığı modern bir alışveriş merkezi olacak” dedi.

Haziran ayı başından itibaren faaliyete geçmesi planlanan pazar alanının Soğanlı, Alemdar, Çiftehavuzlar ve Çirişhane mahallelerine hizmet vereceğini belirten Dündar, “Vatandaşlarımız klasik pazar alışverişini yapabileceği bir yer olmanın dışında, sosyal ve kültürel etkinliklerin de düzenleneceği bir sosyal yaşam merkezi olacak. Bizler, bu tesislerin bir gün değil, bir çok gün kullanılmasından yanayız. Öncelikle sebze pazarı olarak faaliyet verecek bu tesis, yapılacak planlama ile, tekstil ve benzeri pazarların kurulmasına da olanak sağlayacak” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER