ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 16:21

Şişli'de "dövizzede" protestosu

Şişlide "dövizzede" protestosu

Dövize endeksli kredi çekip kur artışından dolayı mağdur olduklarını belirten Dövizzedeler Derneği üyesi bir grup, eylem yaptı.


Gayrettepe metro durağı girişinde toplanan grup, pankart açarak, buradaki bir bankanın genel müdürlüğünün önüne yürüdü. Davul zurna eşliğinde yürüyen grup, ellerinde iç çamaşırları taşıdı.
Burada grup adına basın açıklaması yapan Dövizzedeler Derneği İstanbul Temsilcisi Kadir Kıcanoğlu, çeşitli bankalardan dövize endeksli kredi kullananların mağdur olduğunu anlattı.
Bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istediklerini dile getiren Kıcanoğlu, "Kurda aşırı artış nedeniyle dağılan ailelerimiz var. Ben İsviçre Frangı karşılığında 73 bin lira çektim. 150 bin lira ödedim 150 bin lira daha borcum var. Hergün borç artıyor. Başbakanımıza rica ediyorum, bankaların söylediklerine gelmeyin. Sayın Başbakanım dövizzedeler olarak size inanıyoruz. Bu bankaların eline bizleri bırakmayın lütfen" diye konuştu.
Kıcanoğlu, bankalardan 2006-2008 yılları arasında İsviçre Frangı ve Japon Yeni karşılığında kredi çeken vatandaşların sorunları çözülene kadar mücadele edeceklerini kaydederek, ellerinde sadece iç çamaşırlarının kaldığını, onu da bankalara vereceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından, gruptakiler ellerindeki iç çamaşırlarını bankanın genel müdürlüğü binasının önüne atarak eylemi sonlandırdı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER